7 lutego 2023, 08:34

Teraz

-8°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Zdarzenia na drogach powiatu

Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji w miejscowości Marszałki a przekroczenie prędkości powodem zatrzymania do kontroli 23-letniego mieszkańca gminy Ostrzeszów. Mężczyzna jechał bowiem 152 km/h w terenie zabudowanym.


1 stycznia o godzinie 15:35 w miejscowości Marszałki miała miejsce kolizja, której przyczyną było nie ustąpienie pierwszeństwa na oznakowanym skrzyżowaniu.


Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 40-letni mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną, kierując samochodem marki Renault, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo pojazdem marki BMW, 26-letniemu obywatelowi Ukrainy. Przeprowadzona w trakcie czynności kontrola trzeźwości wykazała, że sprawca zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,56 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu -powiedziała rzecznik KPP w Ostrzeszowie Magdalena Handziuk.


Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. 22 stycznia o godzinie 09:55 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ostrzeszowskiej komendy, zatrzymali do kontroli w miejscowości Racławice pojazd marki VW. 


Kierujący nim 23-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów pędził w terenie zabudowanym z prędkością 152 km/h, przekraczając ją o 102 km/h. Nie posiadał również zapiętych pasów bezpieczeństwa -mówiła Handziuk.


Popełnienie wykroczeń skutkowało nałożeniem mandatu oraz zatrzymaniem prawa jazdy.


 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl