11 sierpnia 2020, 01:58

Teraz

21°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Zmiana u steru Centrum Kultury

Choć Artur Derewiecki pozostanie na swoim stanowisku jeszcze przez ponad miesiąc to już teraz poznaliśmy jego następcę. W połowie sierpnia stery Ostrzeszowskiego Centrum Kultury przejmie, jego dotychczasowy pracownik, Michał Szmaj. Komisja konkursowa pod kierownictwem A. Derewieckiego właśnie jego kandydaturę uznała za najlepszą spośród jedenastu zgłoszonych. Uzasadnienie zawarto w rekomendacji złożonej na ręce burmistrza. Jak czytamy „Kandydat spełnia wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze. Podczas przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej wykazał się odpowiednią wiedzą oraz znajomością zagadnień z zakresu proponowanego stanowiska. Kandydat przeprowadził interesujący oraz możliwy do wdrożenia program działania i rozwoju OCK. Ponadto kandydat posiada odpowiednie predyspozycje do wykonywania zadań na wskazanym stanowisku. Kwalifikacje i wiedza kandydata gwarantują rzetelne wykonywania powierzonych obowiązków.” - koniec cytatu. Co ważne, komisja podjęła swoją decyzję bez głosu sprzeciwu.
-Ogromne zaufanie komisji i w związku z tym również ogromne na mnie brzemię, żeby tego zaufania nie zawieść - przyznaje Michał Szmaj. – Pozostali uczestnicy konkursu byli również bardzo dobrymi kandydatami na to stanowisko, dlatego tym bardziej jednogłośność komisji jest dla mnie wyrazem ogromnego zaufania.
Dyrektor elekt zapowiada, że najbliższe cztery lata nie będą czasem rewolucji w ostrzeszowskiej kulturze. Należy się spodziewać raczej kontynuacji dotychczasowej linii programowej.
-Uważam, że nie powinniśmy negować w żaden sposób dobrego dorobku naszych poprzedników – podkreśla. – Najważniejszą misją dla mnie jako dyrektora na najbliższe lata jest to, aby wokół Centrum Kultury spotykali się ludzie, bardzo różni ludzie. Artyści, instytucje, społecznicy, którzy tę kulturę tworzą w Ostrzeszowie. Żebyśmy nie rywalizowali ze sobą tylko współtworzyli tę kulturę. Chciałbym, żeby Ostrzeszowskie Centrum Kultury stało się miejscem spotkania. Spotkanie to bardzo ważne słowo. Chciałbym angażować lokalnych uznanych twórców, a nie brakuje ich w Ostrzeszowie i okolicy do tego, żeby prowadzili tutaj warsztaty, żeby miała tutaj miejsce edukacja artystyczna na jeszcze wyższym poziomie niż dotychczas.
Szmaj zapowiada też, że w kalendarzu OCK pozostaną wszystkie flagowe wydarzenia, w tym Koncert Muzyki Wiedeńskiej, ale pojawią się także zupełnie nowe propozycje. Realizacja tych planów rozpocznie się oficjalnie 17 sierpnia, kiedy M. Szmaj zasiądzie w fotelu dyrektora.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl