16 kwietnia 2021, 12:24

Teraz

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej medykom

Ostrzeszowski obwód Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej postanowił wesprzeć medyków pracujących obecnie w miejscowym szpitalu covidowym. Już dostarczyli im pierwszą pierwszy transport zebranych przez siebie mydeł w płynie, wody, elektrolitów i suszarek do włosów, a w sobotę organizują koleją zbiórkę. Jak podkreśla jeden z organizatorów akcji Michał Szmaj, w tym momencie artykułem pierwszej potrzeby jest woda.
- Ponieważ w strojach ochronnych medycy, ratownicy medyczni szybko się odwadniają i woda jest im bardzo potrzebna – wyjaśnia.
Pierwszy transport ostrzeszowscy harcerze przygotowali we własnym zakresie. Teraz proszą o wsparcie mieszkańców.
- Wszyscy chętni do pomocy naszemu szpitalowi covidowemu mogą w sobotę między 9.00 a 13.00 przywieźć do harcówki Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej Obwodu Ostrzeszów na ul. Zamkowej 31, przy Urzędzie Miasta i Gminy przywieźć przede wszystkim wodę w zgrzewkach i soki - dodaje M. Szmaj. - Zawieziemy to do szpitala. Bardzo prosta akcja ale bardzo potrzebna medykom.
Organizatorzy liczą na to, że nie zabraknie darczyńców, którzy w ten sposób zechcą wspomóc medyków w ich wyjątkowo ciężkiej ostatnio pracy, na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Nie jest wykluczone, że w przyszłości tego typu akcje będą powtarzane.

Autor: