7 grudnia 2023, 11:30

Teraz

Fakty

A A A

REGION: Oszukani na blisko 130 tys. zł

Blisko 130 000 zł w ostatnich kilku dniach, straciło troje mieszkańców powiatu kluczborskiego. Osoby te, na popularnym portalu ogłoszeniowym oferowały różne produkty do sprzedaży. Nieświadomi sprzedający klikali w linki wysłane przez osoby zainteresowane kupnem ich produktów, a tym samym umożliwiali oszustom dostęp do swojego konta. - Apelujemy o rozwagę i ostrożność, zarówno podczas zakupów jak i sprzedaży w internecie - przekazuje KPP w Kluczborku.


Do kluczborskich policjantów zgłosiły się osoby, które zostały oszukane podczas sprzedaży w internecie. Osoby pokrzywdzone, za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego wystawiały różne przedmioty (opony, książki, zabawki, sprzęt elektroniczny) do sprzedaży. Ze sprzedającymi skontaktowali się potencjalni kupujący, przekazując informację dotyczącą wypełnienia przesłanego w linku formularza związanego z dostawa towaru. Sprzedający, aby sfinalizować transakcję, musieli jedynie potwierdzić swoje dane i wypełnić formularz firmy kurierskiej.


- I to był moment, w którym powinna zapalić się czerwona lampka ! Na swoje nieszczęście sprzedający weszli na podlinkowaną stronę i wypełnili formularz podając w nim wszystkie dane, w tym dotyczące karty płatniczej, na którą rzekomo miały być przelane środki - relacjonuje kluczborska komenda. - Niedługo później pokrzywdzeni zorientowali się, że zostali okradzeni. Łupem oszustów padło łącznie 130 tys. zł.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl