7 sierpnia 2020, 14:41

Teraz

27°

Fakty

A A A

TEKLINÓW: Oszuści zatrzymani!

Wspólne działania wieluńskich oraz wieruszowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania 22-letniego mężczyzny podejrzanego o udział w oszustwie metodą „na policjanta”. Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Do oszustwa metodą „na policjanta” doszło 12 listopada 2019 r. w miejscowości Wierzchlas. Z zawiadomienia pokrzywdzonej wynikało, iż zatelefonowała do niej nieznana kobieta podająca się za policjantkę. W trakcie rozmowy poinformowała 48-latkę, że jej córka spowodowała wypadek drogowy i potrzebuje pieniędzy na "załatwienie sprawy". Niestety rozmówczyni była na tyle przekonująca, że 48-latka uwierzyła oszustce i zgodziła się przekazać znaczną sumę pieniędzy mężczyźnie, który do niej przyjechał. O tym, że padła ofiarą przestępstwa, 48-latka zorientowała się dopiero chwilę po przekazaniu pieniędzy.

Rozwiązaniem tej sprawy zajęli się wieluńscy stróże prawa. Policjanci analizowali wszystkie zebrane informacje, aby namierzyć sprawców przestępstwa. Dzięki przekazanym przez mieszkańców informacjom dotyczącym samochodu sprawcy i współpracy funkcjonariuszy z powiatów wieluńskiego i wieruszowskiego, już następnego dnia zatrzymano 22-latka, który odebrał pieniądze od pokrzywdzonej. 13 listopada 2019 roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał informacje, iż w okolicy Osjakowa był widziany samochód audi tt, który mógł mieć związek z oszustami. Pojazd miał się poruszać trasą S8 w kierunku Wrocławia. Na miejsce wysłano policjantów z wieluńskiej komendy, a oficer dyżurny szybko przekazał informacje o podejrzanym samochodzie do sąsiednich jednostek policji.

Wieruszowscy mundurowi zatrzymali audi do kontroli na trasie S8 na wysokości miejscowości Teklinów i powiadomili o tym wieluńskich policjantów. Policjanci z Wielunia bardzo szybko przybyli na miejsce. Jak się okazało, samochodem audi poruszał się 22-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego wraz ze swoją 22-letnią konkubiną. Mężczyzna usłyszał zarzut udziału w oszustwie. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawiania wolności.

Prokuratura Rejonowa w Wieluniu planuje skierować wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sprawa jest rozwojowa, policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu ustalają okoliczności tego oszustwa.

Autor: wieruszow@radiosud.pl