WIERUSZÓW: Droga wojewódzka 450 między Mirkowem a Wieruszowem będzie przebudowana
11 czerwca 2026, 05:41
Imieniny:Barnaby, Benedykta, Flory
Teraz
Jutro
W Aniołce Pierwszej, w gminie Trzcinica, uroczyście został otwarty teren parku przy Domu Ludowym. Teren został zagospodarowany w ramach projektu pn.: „Kącik rekreacyjny” złożonego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Aniołce Pierwszej.
Dofinansowany w wysokości 3000 złotych ze środków programu „Działaj Lokalnie 2025” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Wrota Wielkopolski. W ramach projektu zakupiono ławki, stoliki, kosze na śmieci i lampy solarne, uporządkowano teren, wykonano aranżację terenu, a także ścieżki, zbudowano palenisko na ognisko oraz własnoręcznie wykonane ławki z drewna. Dla dzieci została wykonana z drewna i wkopana przy ścieżce gra „kółko i krzyżyk”, stworzono również domki dla jeży i budki dla ptaków. Na terenie parku dokonano także nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów. W prace włączyli się mieszkańcy, którzy przez około dwa miesiące zagospodarowali jeden z największych powierzchniowo terenów w Gminie Trzcinica. Natomiast część prac sprzętem oraz zakup kamienia drogowego do wytyczonych ścieżek sfinansowała Gmina Trzcinica. Uroczystego otwarcia dokonali Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Aniołce Pierwszej Karolina Więcek oraz Prezes OSP w Aniołce Pierwszej dh Dawid Aleksandrowicz. Ciekawym elementem spotkania była prelekcja ekologiczna i wspólne zasadzenie klonów ofiarowanych przez Leśniczego Technologa Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach Pawła Kaczmarka. Przygotowany poczęstunek dla mieszkańców oraz zaproszonych gości odbywał się przy wspólnym ognisku. Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik przekazał na ręce Przewodniczącej KGW w Aniołce Pierwszej podziękowania za pomysł i realizację projektu, podziękował także wszystkim, którzy zaangażowali się w jego realizację.
22:14
wczoraj
WIERUSZÓW: Droga wojewódzka 450 między Mirkowem a Wieruszowem będzie przebudowana
16:27
wczoraj
OSTRZESZÓW: 88-latek nie oddał znalezionego portfela
15:43
wczoraj
REKLAMA: Gmina Perzów i GOK w Perzowie zapraszają na festyn rodzinny
13:47
wczoraj
BRALIN: Gmina stawia na sprawność i pamięć seniorów
10:34
wczoraj
BARANÓW: Konfederacja w sprawie zarządzenia wójt Baranowa