27 maja 2024, 19:01

Teraz

23°

Fakty

A A A

PARCICE: 13 maja otrzymał 13 punktów karnych i stracił prawo jazdy

Pomimo wielu apeli o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, wciąż nie brakuje kierujących, którzy tracą swoje uprawnienia za przekroczenia prędkości. Przekonał się o tym 28-latek, który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 106 km/h. Mężczyzna stracił swoje uprawnienia i został ukarany wysoką grzywną.


13 maja w Parcicach, patrol drogówki podczas statycznego punktu kontroli pojazdów zauważył poruszające się z dużą prędkością osobowe audi. Funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości tego pojazdu. Jak się okazało 28-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h na obszarze zabudowanym, gdzie dozwolony limit wynosił 50 km/h. - Mężczyzna, oprócz zatrzymanych uprawnień na okres trzech miesięcy, został ukarany wysoką grzywną. Na jego konto zostało wpisanych 13 punktów karnych.


- Przypomnijmy, że według obowiązujących przepisów dotyczących ruchu drogowego kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy - opowiada Siemicki. - Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy i zostanie zatrzymana przez policję, 3-miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli i to nie zniechęci kierującego i ponownie zdecyduje się na prowadzenie auta, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Aby je odzyskać, trzeba będzie jeszcze raz zdać egzamin na prawo jazdy.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl