13 sierpnia 2022, 03:12

Teraz

18°

Fakty

A A A

PARZYNÓW: Jedno miejsce i czas, dwie kolizje

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie informuje o dwóch kolizjach, do których, w krótkim odstępie czasu, doszło w tym samym miejscu na terenie miejscowości Parzynów. Za każdym razem powodem było niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków. Wszystko rozegrało się w czwartkowy poranek (13 stycznia). O 7.45 24-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra, kierujący peugeotem, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w przydrożne drzewo.
- Skierowani tam funkcjonariusze po dotarciu na miejsce poinformowali, że przed ich przyjazdem w tym samym miejscu doszło do drugiego zdarzenia - mówi Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. - Tym razem kontrolę nad kierowanym przez siebie pojazdem marki opel straciła 29-letnia mieszkanka gm. Kobyla Góra. Powodem również była prędkość niedostosowana do panujących na drodze warunków, w wyniku czego kobieta najechała na unieruchomiony już wcześniej pojazd marki peugeot.
Na szczęście żaden z uczestników kolizji nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Nie obyło się jednak bez kar. Na mężczyznę nałożono mandat w wysokości 200 złotych. Kobietę, za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym, ukarano mandatem wynoszącym 1.200 złotych.
Źródło: KPP Ostrzeszów

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl