11 kwietnia 2021, 08:07

Teraz

Fakty

A A A

PERZÓW: Był poszukiwany od 12 lat przez policję. Okazało się, że od 8 lat mieszka w gminie Perzów

Był poszukiwany od 12 lat przez policję. Teraz został zatrzymany. Okazało się, że od 8 lat mieszka w gminie Perzów.

Kępińska policja zatrzymała 39-letniego mieszkańca Sławna (województwo pomorskie). Był poszukiwany przez policję w całym kraju za liczne przestępstwa. Między innymi sprzedaż narkotyków nieletnim i wyłudzenia finansowe. Okazało się, że mężczyzna od 8 lat mieszkał w Turkowych, w gm. Perzów.

3 kwietnia 39-letni mężczyzna udostępnił 14-latkowi, z gminy Perzów środek odurzający w postaci marihuany. - W toku prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna jest ścigany pięcioma listami gończymi za przestępstwa popełnione w przeszłości - powiedział Radiu SUD sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Zatrzymany mężczyzna chcąc uniknąć odsiadki zachowywał daleko idące środki ostrożności. Nie korzystał z pomocy medycznej, utrzymywał się tylko z prac dorywczych, nie podawał swoich prawdziwych danych. Mieszkał na terenie jednej z posesji w miejscowości Turkowy. 

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Sąd Rejonowy w Kępnie Wydział do Spraw Nieletnich zajmie się postępowaniem w sprawie 14-latka.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl