18 marca 2018, 20:03

Teraz

-10°

Fakty

A A A

PERZÓW: Nowy żłobek i rozbudowane przedszkole

W Perzowie uroczyście otwarto żłobek, który powstał m.in. dzięki dofinansowaniu z programu "Maluch 2016", a miejsce w nim znajdzie 24 dzieci. W przedszkolu przebywa 50 dzieci.

Budowa żłobka trwała pół roku. Całkowity koszt zrealizowanej inwestycji to kwota 1.647.123,00, w tym przebudowa przedszkola pochłonęła 812.481,93 zł. Na budowę żłobka gmina pozyskała środki z programu „MALUCH” w wysokości 547.123,00 zł. - Ostatnie dni przed otwarciem były już bardzo gorączkowe. Chciałabym, aby dzieci zawsze tutaj się dobrze czuły, a rodzice byli zadowoleni i wiedzieli, że dzieci są tutaj bezpieczne - powiedziała Radiu SUD Danuta Froń, wójt gminy Perzowa.

Kluczowym punktem otwarcia było wypuszczenie w niebo wielu balonów. Dokonali tego wspólnie wójt oraz wicewojewoda Marlena Maląg. - Dzięki staraniom pani wójt ten piękny obiekt będzie służył tutaj rodzinom, mieszkańcom. Rządowy program „MALUCH” w Wielkopolsce wsparł inwestycję kwotą 18 mln zł, to są potężne pieniądze - mówiła wicewojewoda Maląg. Obiekt poświęcił ks. Ryszard Zieliński, proboszcz parafii w Turkowach.

Nowoczesny budynek zajmuje powierzchnię ok. 236 m². - Cieszę się bardzo z tej wielkiej inwestycji, a najbardziej z tego, że dzieci chętnie tutaj przychodzą. Odnoszę wrażenie, że jest to dla nich drugi dom, a rodzice są bardzo zadowoleni - mówiła dyrektor żłobka i przedszkola Barbara Maras. Pracę budowlane wykonał Zakład Projektowo Budowlany „PROJEKTOBUD”.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

 • ~Optima: Do Bolo: bardzo mądry wpis - całkowicie się zgadzam. Dziwię się, że niektórzy nie chcą widzieć niczego dobrego co się wkoło dzieje. Biedni, smutni ludzie. Na szczęście gadam z takimi którzy potrafią się cieszyć bo zostawiają malucha pod dobrą opieką. Trzymajmy z rozsądnymi a nie z przegranymi frustratami!!!

  21:48, 11 stycznia 2017
 • ~Bolo: Teraz mamy nowe przedszkole i żłobek a na dodatek gmina pozyskała pół miliona środków zewnętrznych ! Nie widać takich prostych rzeczy

  21:34, 11 stycznia 2017
 • ~Bolo: Cokolwiek by się w Perzowie zrobiło, to zawsze znajdzie się ,,przemądrzały arogant który w swej bezdennej mądrości wie zawsze najlepiej co należałoby w Perzowie zrobić. Może jeszcze ze dwie ,,Beczułki wybudować Brak mi słów na tych wiecznie ujadających malkontentów. Sami palcem nawet nie kiwną ale do krytyki innych pierwsi ! Ludzie, nie zauważacie prostego faktu że przedszkole musiałoby być zamknięte bo nie spełniało przepisów przeciwpożarowych

  21:33, 11 stycznia 2017
 • ~do sąsiada: do sąsiada - taki tu i u mnie też naród - jakby mieli basen to by pisali że za mały - jakby mieli jezioro to by pisali że za duże i niebezpieczne. Ale nie ma się co przejmować palantami - rozsądni ludzie doceniają to co mają.

  20:58, 11 stycznia 2017
 • ~xyz: no znowu brak Romana co on taki zazdrosny..

  20:42, 11 stycznia 2017
 • ~sąsiad: Wszyscy w tym Perzowie są tacy wiecznie niezadowoleni

  15:36, 11 stycznia 2017
 • ~rysz: Parę dni otwarty a już jęczycie.żałosne

  10:01, 11 stycznia 2017

Więcej komentarzy