20 października 2020, 05:17

Teraz

Fakty

A A A

PERZÓW: Pożar na terenie zakładu produkcyjnego

W niedzielę (27.09) około godziny 23:00 dyżurny SKKP w Kępnie otrzymał zgłoszenie o pożarze śmieci na terenie zakładu produkcyjnego w Perzowie. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Perzów, OSP Turkowy, OSP Trębaczów oraz JRG Kępno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono pożar drewnianych palet, pojemników na śmieci oraz pianki tapicerskiej w pobliżu budynku produkcyjnego w Perzowie. Osoby przebywające w budynku ewakuowały się samodzielnie przed przybyciem służb na miejsce i nie wymagały pomocy medycznej.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, następnie podano jeden prąd gaśniczy w natarciu na pożar oraz drugi w obronie sąsiadującego budynku. Działania te doprowadziły do lokalizacji oraz ugaszenia pożaru. Następnie strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych sprawdzili kamerą termowizyjną zagrożony budynek pod kątem podwyższonej temperatury oraz oddymili za pomocą wentylatora osiowego - powiedział Radiu SUD kpt. Paweł Michalski, rzecznik prasowy PSP Kępno.

foto: OSP Turkowy

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl