20 maja 2024, 17:12

Teraz

23°

Fakty

A A A

PERZÓW: Węgrzy z wizytą w Gminie

Od 24 do 28 sierpnia z wizytą w Gminie Perzów przebywała delegacja z węgierskiej Gminy Erdötelek.

Czterodniowy program wizyty był bogaty w różnorodne wydarzenia. Organizatorzy zaprosili delegację z zaprzyjaźnionej gminy na wyjazd do Warszawy. Węgierscy przyjaciele chętnie zwiedzili Stolicę Polski, podziwiali m. in. Warszawskie Łazienki, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy. Następnym punktem była wizytacja w Sejmie RP i spotkanie z Poseł Bożeną Henczycą, z którą mięli okazję współpracować przez kilka lat oraz zwiedzanie Ambasady Węgierskiej, w której odbyło się spotkanie z dr. Pál Attila Illés Wicekonsulem, Sekretarzem.
W sobotę goście z Węgier zawitali do Kępna, gdzie znaleźli czas na spacer po kępińskim rynku.Wizyta delegacji zbiegła się z organizowanym w tym czasie Świętem Plonów. Podczas wizyty goście wzięli udział w obchodach Dożynek Gminy Perzów, które odbyły się 27 sierpnia w Miechowie.Wspólnie z mieszkańcami Gminy Perzów bawili się i biesiadowali podczas zabawy tanecznej.
W dniu wyjazdu delegacja uczestniczyła w porannej mszy świętej w Kościele pw. Św. Filipa i Jakuba w Kozie Wielkiej, a następnie została zaproszona na śniadanie przygotowane przez Sołtysa i KGW z Kozy Wielkiej.Na zakończenie spotkania Zastępca Wójta Gminy Perzów Weronika Urbańska z okazji 12 rocznicy podpisania partnerskiej umowy, podarowała na ręce burmistrz Janosné Forgács, kwiaty doniczkowe, które mają symbolizować owocną i na stale zakorzenioną współpracę.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl