22 lipca 2024, 15:49

Teraz

24°

Fakty

A A A

TRZCINICA: Pierwszy etap budowy tężni zakończony

Przy kompleksie "Orlik" w Trzcinicy zakończyła się realizacja I etapu budowy tężni solankowej.


Wartość umowy na wykonanie powyższych prac to 46 498, 92 złotych brutto z czego 32 620 złotych to środki zewnętrzne, a pozostałe to środki z budżetu Gminy Trzcinica w ramach funduszu sołeckiego.


Sam pomysł narodził się od mieszkańców, którzy byli na wycieczce rowerowej w Wołczynie i tam mieli takie urządzenie możliwość zobaczyć, przyjrzeć się jego walorom. Temat pojawił się na zebraniu sołeckim aby taką infrastrukturę utworzyć. Częściowo jest więc to sfinansowane z funduszu sołeckiego. W samo wykonanie włączyli się sami mieszkańcy, którzy wykonali prace w ramach prac społecznych. To jest pierwszy etap a więc sama altana z elementami, które je zabezpieczają, z energią elektryczną a w kolejnym etapie będzie urządzenie wewnętrzne, które będzie napylało parę zasilaną w solankę oraz ławki, na których będzie sobie można usiąść w tej okolicy i pooddychać takim powietrzem zbliżonym do morskiego - tłumaczy wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik.


Przypomnijmy,10 lipca tego roku została zawarta umowa o udzielenie pomocy finansowej pomiędzy Województwem Wielkopolskim, a Gminą Trzcinica w wysokości 32 620 złotych. Dotacja celowa udzielona jest z przeznaczeniem na współfinansowanie projektu pn. „Budowa tężni solankowej wraz z elementami małej architektury i zieleni w sołectwie Trzcinica- etap I”.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl