22 lipca 2024, 16:57

Teraz

24°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Pijana 29-latka doprowadziła do kolizji. Odnaleziono przy niej narkotyki

Mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie, mieszkanka Wieruszowa spowodowała kolizję, uderzając w bariery energochłonne. Policjanci u 29-latki ujawnili środki odurzające w postaci tabletek ekstazy i metamfetaminy. Funkcjonariusze tymczasowo zabezpieczyli samochód należący do kobiety. Nieodpowiedzialna kierująca została zatrzymana i usłyszała zarzuty w tej sprawie. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.


9 czerwca przed 4:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na zjeździe z ekspresowej ósemki, w miejscowości Polesie, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Skierowani na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 29-latka kierując osobowym lexusem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu uderzyła w bariery ochronne. - Na miejsce przybył również ZRM, lecz po przebadaniu kobiety okazało się, że nie posiada żadnych obrażeń - relacjonuje asp. Piotr Siemicki z KPP. - Od mieszkanki Wieruszowa mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ujawnili przy kierującej kilka tabletek koloru zielonego i niewielką ilość białych kryształków, które znajdowały się w przezroczystych dilerkach. Badania narkotykowym testerem wstępnie potwierdziły, że zabezpieczone substancje to ekstaza i metamfetamina. 


Zgodnie z nowymi przepisami, funkcjonariusze tymczasowo zabezpieczyli osobowego lexusa należącego do kobiety. 29-latka straciła już swoje uprawnienia, została zatrzymana, a po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty w tej sprawie. Teraz za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.


- Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie zmniejsza się zdolność oceny sytuacji i wydłuża czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco, włącz myślenie! - dodał asp. Siemicki. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl