27 października 2020, 18:06

Teraz

Fakty

A A A

CHOBANIN: Pijany jechał tirem po S8


Wieruszowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 33–letniego kierowcę ciężarowej scanii, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.


26 września o godzinie 10.00 policjanci wieruszowskiej „drogówki” zostali poinformowani, że na drodze ekspresowej S8 w kierunku Warszawy jedzie samochód ciężarowy, którego kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu. W miejscowości Chobanin, na 106 km tej trasy, funkcjonariusze zatrzymali ciężarową scanię wraz z przyczepą. Jak się okazało zespołem pojazdów kierował 33–letni obywatel Litwy, który miał w organizmie aż ponad 1,50 promila alkoholu.


- W tej sytuacji policjanci zatrzymali skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę, który usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna - opowiada asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - Policjanci zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy, natomiast ciężarówka, którą kierował, została odholowana na parking strzeżony.


Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.


Autor: wieruszow@radiosud.pl