WIERUSZÓW: Darmowe przejazdy pociągami oraz mistrzostwa drezynowe
18 czerwca 2026, 13:00
Imieniny:Elżbiety, Marka, Pauli
Teraz
Jutro
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 59-letniego kierującego mercedesem, który nie stosował się do wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu. Badanie alkomatem wykazało u niego w organizmie ponad promil alkoholu. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.
14 stycznia w Teklinowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem, którego styl jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny charakterystyczny zapach alkoholu. - Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia mundurowych, które wykazało że w jego organizmie znajduje się ponad promil alkoholu - relacjonuje st. asp. Piotr Siemicki z KPP. - Jak ustalili policjanci, 49-latek, mieszkaniec gminy Wieruszów, w przeszłości był już karany za podobne przestępstwo. Ponadto podczas legitymowania kierującego wyszło na jaw, że posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze dokonali tymczasowego zajęcia pojazdu. O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności raz wysoka grzywna.
12:36
dzisiaj
WIERUSZÓW: Darmowe przejazdy pociągami oraz mistrzostwa drezynowe
11:09
dzisiaj
WIERUSZÓW: Profilaktyka przed wakacjami
11:17
wczoraj
WIERUSZÓW: Wieruszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki
10:17
wczoraj
KUŹNICA SKAKAWSKA: Ruszają konsultacje społeczne w sprawie Podzamcza
10:15
wczoraj
OSTRZESZÓW: Próbowali uniknąć odsiadki. Nie udało się