25 października 2020, 14:57

Teraz

15°

Fakty

A A A

KĘPNO: Piotr Psikus złożył dymisję!

Niespełna tydzień przetrwał zarząd, którym kierował prezes Piotr Psikus w okręgu kalisko-leszczyńskim partii „Porozumienie” Jarosława Gowina.

Przypomnijmy burmistrz Kępna stanął na czele okręgowych struktur tego ugrupowania podczas zjazdu, który odbył się w jednym z lokali na terenie gminy Kępno. Zaledwie po kilku dniach rządów, Piotr Psikus złożył swoją rezygnację. Niestety włodarz Kępna odmówił rozmowy z radiem SUD w tej sprawie. Przesłał tylko lakoniczne oświadczenie, w którym czytamy:

„Sytuacja związana z głosowaniem nad nowelą do ustawy o ochronie zwierząt ma znaczenie również dla nas - mieszkańców Miasta i Gminy Kępno. Dla mnie od zawsze najważniejsze były i są sprawy dotyczące bezpośrednio naszej gminy, dlatego przez lata wspierałem działania zmierzające do tego by w naszym rejonie nie powstała ferma norek. Moje poglądy w kwestii hodowli zwierząt futerkowych są niezmienne, dlatego w geście lojalności rezygnuję z działalności w strukturach Porozumienia Jarosława Gowina”.

Niestety nie mamy informacji czy pozostali pracownicy Ratusza, spółek Gminy Kępno, radni rady miasta także złożyli swoją rezygnację z działalności w partii, której stanowisko w sprawie hodowli zwierząt futerkowych znane było od dawna, zwłaszcza miłośnikom tego ugrupowania.

Piotr Psikus został wybrany prezesem tydzień temu. Wiceprezesem został burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. Radosław Pieles, prezes kępińskiej spółki TBS, został wybrany sekretarzem. W zarządzie okręgowych struktur ugrupowania Gowina pracować mają także Szymon Furman, Monika Tracz i Witosław Gibasiewicz.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl