6 lipca 2022, 11:30

Teraz

16°

Fakty

A A A

REGION: Plaga nietrzeźwych

Tylko jednego dnia - 12 września funkcjonariusze KPP w Kępnie zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordziści mieli ponad 3 promile.

12 września w Łęce Opatowskiej patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej osobowa skodę. Za jej kierownicą siedział 58-latek z powiatu wieruszowskiego. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Teraz grożą mu wysokie kary finansowe. Straci także uprawnienia do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia w Łęce Opatowskiej patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszym z nich był 59-latek z gm. Łęka Opatowska, który kierował jednośladem mając w wydychanym powietrzu ponad 3,1 promila alkoholu. Kolejnym zaś okazał się być 48-latek z tej gminy, który w wydychanym powietrzu miał 2,4 promila alkoholu.

12 września w Mroczeniu patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej volkswagena, za kierownicą którego siedział 70-latek z gm. Baranów. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Miał w wydychanym powietrzy 0,32 promila alkoholu.

12 września br. w Trzcinicy patrol policji zatrzymał do kontroli kontroli drogowej vw transportera, za kierownicą którego siedział 61-latek z gm. Baranów. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu -miał w wydychanym powietrzu 0,47 promila alkoholu.

Postępowanie we wszystkich tych sprawach prowadzi Zespół ds. Wykroczeń i Profilaktyki Społecznej KPP w Kępnie.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl