25 kwietnia 2024, 01:01

Teraz

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: Po alkoholu i narkotykach, ale bez uprawnień

35-letni mieszkaniec Ostrzeszowa spowodował kolizję prowadząc auto pod wpływem alkoholu i środków odurzających oraz nie stosując się do decyzji Starosty o cofnięciu uprawnień. Do zdarzenia doszło we wtorek (11 stycznia) po godzinie 15:00 na ul. Kolejowej w Ostrzeszowie. Na miejscu ustalono, że 35-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, kierujący samochodem marki audi, podczas parkowania uderzył w tył stojącego opla, który użytkował 38-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego.
- Podczas podjętych czynności w związku z wyczuwalną od kierującego pojazdem marki Audi wonią alkoholu poddano go kontroli stanu trzeźwości z wynikiem 0,88 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu - relacjonuje Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. - Podczas dokonanego sprawdzenia w policyjnej bazie danych okazało się również, że mężczyzna kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami na podstawie wydanej przez starostę decyzji.
Ponadto, po przewiezieniu mężczyzny do ostrzeszowskiej komendy wykonano mu test na zawartość środków odurzających w organizmie. Wynikiem był pozytywny w kierunku marihuany i amfetaminy. Z uwagi na powyższe od 35-latka pobrano również krew do badań, a następnie osadzono go w policyjnym areszcie.
Źródło: KPP Ostrzeszów

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl