29 lutego 2020, 05:19

Teraz

Fakty

A A A

BARANÓW: Po roku stagnacji, pracę nad budową szkoły wznowione

Po ponad rocznej przerwie wznowiono budowę kompleksu oświatowo-sportowego w Baranowie. 14 stycznia firma „Margo” podpisała umowę na wykonania wierzchniego pokrycia dachu a tydzień później weszła na plac budowy.

Pracownicy firmy z Zielonej Góry mają 25 tygodni na realizację tej inwestycji. - Bardzo martwiłam się o losy tej inwestycji, ale wreszcie 27 stycznia ruszyły pierwsze prace po podpisaniu umowy - mówi Radiu SUD wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek. Koszt pierwszego etapu związanego z dachem wynosi 5.239.033,51 zł. (brutto). - Zaraz rozpisujemy przetargi na dalszy etap budowy tej inwestycji - dodaje wójt Baranowa, która podkreśla, że gdyby nie upór niektórych osób, to kompleks już dawno funkcjonowałby.

- Walka z radnymi mojej drugiej kadencji, to są skutki tego, że mamy tak a nie inaczej. Gdyby radni dwa lata wcześniej podjęli tą decyzję to myślę, że dzieci już byłyby w tej szkole. Ceny wówczas były inne i nie mielibyśmy tych perturbacji, które może czekają nas w przyszłości. Chodzi o sprawę z poprzednim wykonawcą, który zszedł z placu budowy, ale to będzie się toczyć osobnym torem. Najważniejsze żeby trwała budowa. Myślę, że od 1 września 2021 r dzieci rozpoczną tutaj naukę - przyznała wójt Lewandowska-Siwek.

Autor: