5 grudnia 2021, 23:51

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Po tej kolizji droga S8 musiała zostać zablokowana na 2 godziny

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej dwóch zespołów pojazdów, do której doszło na drodze S8 w Gumnisku w powiecie wieruszowskim.

Do kolizji doszło 21 października 2021 roku po 14.00, na 124 km drogi S8 w kierunku Warszawy. - Policjanci na miejscu tego zdarzenia ustalili, że kierujący ciężarowym volvo wraz z naczepą, 36–letni mieszkaniec powiatu zamojskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu i uderzył w naczepę poprzedzającego go ciężarowego mana, którym kierował 40–letni mieszkaniec powiatu poddębickiego - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - W wyniku tej kolizji znacznie uszkodzony został ciągnik siodłowy volvo oraz naczepa mana. Kierowcy obu zespołów pojazdów w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji, kierowca volvo, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany przez policjantów mandatem karnym.

Funkcjonariusze zatrzymali również dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów. Z uwagi na usuwanie skutków zdarzenia, trasa S8 od węzła w Wieruszowie do węzła Wieluń przez ponad dwie godziny była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali podróżnych na wyznaczony objazd przez drogę wojewódzką 482.

Autor: wieruszow@radiosud.pl