11 sierpnia 2022, 10:26

Teraz

20°

Fakty

A A A

REGION: Policja podsumowała długi weekend w powiecie wieruszowskim

Od 15 do 19 czerwca 2022 roku, w związku z „długim weekendem” policjanci garnizonu łódzkiego, w tym również wieruszowscy funkcjonariusze, prowadzili działania pod nazwą „Boże Ciało 2022”. Mundurowi skupili się nie tylko na kontroli trzeźwości, prędkości i sprawdzeniu stanu technicznego pojazdów, ale przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa podróżującym po drogach naszego regionu.

W tym czasie wiele osób korzystało z przedłużonego weekendu i przemieszczało się na wypoczynek. Dlatego nad bezpieczeństwem podróżujących, czuwali policjanci w całym kraju. W powiecie wieruszowskim długi weekend był czasem spokojnym i bezpiecznym. W tym czasie na drogach powiatu wieruszowskiego, doszło tylko do dwóch kolizji i jednego wypadku drogowego.

- W czasie prowadzonych działań, policjanci sprawdzili stan trzeźwości u blisko 100 kierujących, wśród których zatrzymali dwóch pod działaniem alkoholu - mówi asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - Funkcjonariusze nałożyli na kierowców ponad 60 mandatów karnych, zatrzymali jeden dokumenty prawa jazdy i trzy dowody rejestracyjne za niesprawności techniczne pojazdów. Wśród najczęściej popełnianych wykroczeń, odnotowano przekraczanie dozwolonej prędkości oraz jazdę bez wymaganego oświetlenia i pasów bezpieczeństwa.

Autor: wieruszow@radiosud.pl