4 marca 2021, 00:49

Teraz

Fakty

A A A

REGION: Policjanci z Wieruszowa zlikwidowali narkotykową dziuplę

Ponad kilogram różnego rodzaju narkotyków, zabezpieczyli wieruszowscy kryminalni u dwóch mieszkańców gminy Wieruszów. Podejrzani zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.Decyzją sądu jeden z podejrzanych, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieruszowskiej komendy systematycznie pracują nad ujawnianiem i zatrzymaniem osób, które posiadają i zajmują się dystrybucją środków odurzających. - Dzięki skrupulatnej pracy kryminalni wyeliminowali z nielegalnego rynku znaczną ilość amfetaminy, marihuany i tabletek ekstazy. 21 stycznia na podstawie własnych ustaleń, objęli obserwacją miejsce postoju osobowego opla. Podczas przeszukania pojazdu i 26–letniego mieszkańca gminy Wieruszów, funkcjonariusze ujawnili tabletki ekstazy, co dało podstawy do zatrzymania mężczyzny - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie. - Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Za takie przestępstwo, grozi kara do 3 lat więzienia.

Kryminalni jeszcze tego samego dnia przeszukali pomieszczenia mieszkalne zajmowane przez 34 – letniego brata zatrzymanego. Na miejscu policjanci zabezpieczyli znaczną ilość amfetaminy, marihuany i tabletek ekstazy, co po raz kolejny potwierdziło zebrane w sprawie informacje. W tej sytuacji mężczyzna również został zatrzymany.

- Zebrane dowody pozwoliły na postawienie podejrzanemu 34–latkowi kilkunastu zarzutów udzielania i posiadania znacznej ilości substancji odurzających. Za takie przestępstwo, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności - dodał asp. sztab. Pawlak.

Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledztwo pod nadzorem prokuratora, prowadzą śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Autor: