18 czerwca 2024, 05:25

Teraz

16°

Fakty

A A A

WALICHNOWY: Policyjna obława bez oczekiwanego rezultatu. Gdzie uciekli pieszo przestępcy?!

Pomimo użycia dużych sił i środków, policji do piątkowego poranka nie udało się zatrzymać trójki mężczyzn, którzy dokonali kradzieży z włamaniem i splądrowania na terenie jednego z domów w Walichnowach w gminie Sokolniki. Podczas dynamicznej akcji padły dwa strzały z broni, użyto też noża. 


Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie na jednej z ulic w Walichnowach. Właściciel posesji, podjeżdżając samochodem osobowym do domu, był świadkiem, jak trzech mężczyzn uciekało po dokonanej kradzieży z włamaniem. Okazało się, że teren należy do jednego z funkcjonariuszy Policji. Ten szybko się wylegitymował, próbując dokonać zatrzymania złodziei. Jeden z uczestników rabunku chwycił za nóż i przebił oponę w pojeździe należącym do policjanta. Funkcjonariusz, który posiadał przy sobie broń, nie czekał z odpowiedzią i oddał dwa strzały z broni służbowej: jeden ostrzegawczy w powietrze oraz drugi w kierunku obcego samochodu, czym umiejętnie przebił oponę w pojeździe należącym do złodziei. 


Trzech mężczyzn o ciemnej karnacji i wzroście około 170 cm uciekło w kierunku parku w Walichnowach. Na miejsce dysponowano patrole Policji z Komendy Powiatowej w Wieruszowie i sąsiednich jednostek, należących do łódzkiego garnizonu. Poderwano także z Łodzi policyjny śmigłowiec i psy patrolowo-tropiące. Pomimo szeroko zakrojonej akcji do godz. 8.40 w piątek nie udało się zatrzymać uciekinierów. 


Wiadomo, że złodzieje mocno splądrowali dom należący do funkcjonariusza służącego w powiecie wieluńskim. Udało im się ukraść biżuterię oraz zegarki na kwotę około 8 tys. zł. 


Portal tugazeta.pl dowiedział się, że Policja nie posiada informacji dotyczących tego, że poszukiwani posiadają jakąkolwiek broń palną. Prawdopodobnie są wyposażeni m.in. w noże. Nie oznacza to jednak, że nie należy zachować szczególnej ostrożności. Mieszkańcy okolicy, którzy zauważą podejrzane zachowanie, bądź bezpośrednio osoby odpowiadające rysopisowi sprawców, proszone są o pilny kontakt z Policją. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl