28 stycznia 2022, 00:07

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Policyjny duet na medal!

W Łodzi odbywały się zajęcia dla policyjnych psów kategorii patrolowej oraz patrolowo-tropiącej, w której st. asp. Marcin Lipieta z psem Draganem zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej.

Zajęcia odbyły się na terenie Oddziałów Prewencji Policji w Łodzi. - Celem zajęć było szkolenie z zakresu tropienia śladów oraz ćwiczeń obronnych. Bogata wiedza z zakresu kynologii oraz duże doświadczenie zawodowe wieruszowskiego przewodnika psa policyjnego st. asp. Marcina Lipiety niewątpliwie przełożyły się na wysoki poziom umiejętności psa Dragana - uważa st. asp. Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie. - Pomimo bardzo wysokiego poziomu ćwiczeń st. asp. Lipeta i jego czworonożny towarzysz zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej przeprowadzonych zajęć dla psów kategorii patrolowo–tropiącej. 

Jak informuje komenda, W przebiegu zajęć można było zauważyć między innymi wzorowe posłuszeństwo psa, pracę węchową, pościg bez kagańca oraz przeszukanie terenu za ukrytą osobą. Wieruszowski policyjny duet na 400 możliwych do zdobycia punktów uzyskał 399. Pies służy w Policji od 2010 roku.

Autor: wieruszow@radiosud.pl