28 stycznia 2022, 01:23

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Policyjny pościg za 49-letnim kierowcą

Policyjny pościg za 49-letnim mieszkańcem gm. Kępno. Miał ponad 2 promile


Policjanci o godzinie 6:30 w Baranowie po dynamicznym pościgu zatrzymali 49-letniego mieszkańca gminy Kępno, który pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się kontroli drogowej. Uciekając stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. - Jeden z naszych mundurowych użył siły fizycznej i ręką wybił szybę od strony kierowcy. Dzięki temu udało się mężczyznę skutecznie obezwładnić. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W toku dalszych czynności okazało się również, że 49-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami - powiedział Radiu SUD sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.


Kępińscy funkcjonariusze tego dnia (18.10) na terenie powiatu prowadzili zakrojone za szeroką skalę działania „Alkohol i Narkotyki”. Przebadano 369 kierujących pojazdami. Policjanci ujawnili 2 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę znajdując się w stanie nietrzeźwości.


Przed godziną 7:00 w Świbie policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki VW, którym kierował 38-letni mieszkaniec gminy Kępno. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu i w tym przypadku badanie wskazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 38-latek stracił swoje uprawnienia i teraz przed sądem odpowie za popełnione przestępstwo.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl