10 grudnia 2022, 06:49

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Policyjny pościg za Gruzinami

W poniedziałek (3.10) około 22:00 dyżurny kępińskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do zaparkowanego na terenie MOP Kierzno samochodu (volkswagen), z którego nieznane osoby dokonały kradzieży dużej sumy pieniędzy. Sprawcy uciekli S8 w kierunku Warszawy.

Dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce patrole policji oraz nawiązał kontakt z komendami w Wieruszowie i Sieradzu. Po kilku minutach policjanci z Sieradza rozpoczęli pościg za wskazanym pojazdem. - Udało się zatrzymać sprawców kradzieży, którymi okazali się być 34-letni i 33-letni obywatele Gruzji. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych - poinformował Radio SUD sierż. sztab. Filip Ślęk z Zespołu Prasowego KPP Kępno.

W pojeździe w którym uciekali złodzieje ujawniono dużą sumę gotówki, w różnych walutach oraz przedmioty, służące do dokonywania włamań. Na wniosek kępińskiej prokuratury Sąd Rejonowy w Kępnie zastosował wobec zatrzymanych 3 miesięczny areszt, a skradzione pieniądze zostaną przekazane właścicielom.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl