19 października 2019, 13:26

Teraz

18°

Fakty

A A A

WYSZANÓW: Ponad 6 mln zł ma kosztować przebudowa 450-tki

Droga wojewódzka 450 pomiędzy Lubczyną a Wyszanowem ma zostać gruntownie przebudowana. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi zapowiedział zakres planowanych prac. 

- Planowana jest rozbudowa prawie 1 km drogi – mówi Marcin Nowicki, rzecznik prasowy ZDW. - Będzie to kompleksowa rozbudowa, łącznie z doprowadzeniem jezdni do szerokości 7 m, zmianą konstrukcji, budowa odwodnienia, usunięcie kolizji sieci teletechnicznych, budowa chodnika i ścieżki rowerowej, oświetlenia, dopuszczenie ruchu pieszego, czyli kompleksowa rozbudowa drogi. W tym momencie jesteśmy na etapie tworzenia dokumentacji projektowej, ma być ona gotowa do końca 2019 r. Po zapewnieniu odpowiednich środków finansowych w tym roku, jeżeli się to uda, będziemy chcieli tę inwestycję rozpocząć. 

Wartość zadania jest szacowana na ponad 6 mln zł. Droga zostanie zmodernizowana po licznych głosach mieszkańców a także sygnałów docierających do Łodzi od samorządu gminy Wieruszów. Jako główny argument wskazuje się na bezpieczeństwo dzieci docierających do szkoły podstawowej w Wyszanowie. Nie wiadomo kiedy cały odcinek 450-tki doczeka się przebudowy. Przebudowa drogi w granicach gminy Wieruszów, według szacunkowych wyliczeń, może kosztować ponad 60 mln zł. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Mario : 1 km! to jakaś kpina czy żart Droga jest do przebudowania od Wieruszowa do Wyszanowa!!!

    11:31, 11 stycznia, | odpowiedz