23 października 2021, 13:26

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Potrzebna nowa wiata na przystanku i toaleta

Mieszkańcy naszego regionu korzystający z usług nowego przewoźnika transportu publicznego, sygnalizują problemy z brakiem odpowiedniej infrastruktury w miejscu, gdzie usytuowany został główny przystanek - na terenie przy byłym Dworcu Zachodnim w Kępnie.

Chodzi o brak odpowiedniej wiaty, gdzie w razie niepogody można byłoby schronić się w oczekiwaniu na autobus. W kulminacyjnych momentach na transport oczekuje tam kilkadziesiąt osób. Są także problemy z utrzymanie należytej czystości. Być może przez brak toalety. Problem zgłosił także Marcin Tyc.

- Po likwidacji PKS podróżni oczekujący przy Dworcu Zachodnim na autokar nie mają odpowiedniej wiaty i sanitariatu. Staje się to także bardzo uciążliwe dla sąsiednich posesji. Nie trzeba tam budować wielkiej infrastruktury, ale godnej aby w okresie zwłaszcza jesienno-zimowym można było schować się przed wiatrem i deszczem - mówi Radiu SUD radny Gminy Kępno.

Zarówno burmistrz Kępna Piotr Psikus jak i starosta Robert Kieruzal w rozmowie z radiem SUD stwierdzili, że jest to problem, który trzeba jak najszybciej rozwiązać.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl