13 sierpnia 2022, 01:54

Teraz

18°

Fakty

A A A

POWIAT OSTRZESZOWSKI: Coraz więcej wysokich mandatów

Z każdym dniem wydłuża się lista kierowców karanych za swoje przewinienia według nowych, znacznie bardziej surowych zasad. 11 stycznia mandat na kwotę 2,5 tysiąca złotych nałożono na kierowcę bmw, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 79km/h. Mieszkaniec gminy Ostrzeszów został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Przytocznica. Grzywną w wysokości 1.300 złotych ukarano natomiast sprawcę kolizji, do której doszło 12 stycznia około godziny 7:00 na ul. Kępińskiej w Grabowie nad Prosną.
- Z ustaleń poczynionych na miejscu wynika, że 29-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego, kierujący samochodem marki lexus, na skutek nie zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu najechał na tył samochodu marki renault, którym kierował 60-letni mieszkaniec Mikorzyna - mówi Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
Poza wysokim mandatem, 29-latek otrzymał 6 punktów karnych. Dwa mandaty po 500 złotych każdy wręczono natomiast kierowcy, którego w Grabowie nad Prosną na ul. Kolejowej przyłapano na używaniu telefonu komórkowego podczas jazdy oraz nieustąpieniu pieszemu pierwszeństwa na przejściu.
- Sprawcą okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego, który kierował samochodem marki toyota - dodaje M. Hańdziuk.
Źródło: KPP Ostrzeszów

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl