8 kwietnia 2020, 20:27

Teraz

13°

Fakty

A A A

POWIAT OSTRZESZOWSKI: Domy pomocy społecznej potrzebują wsparcia

Wideokonferencję z udziałem dyrektorów Domów Pomocy Społecznej zwołał wczoraj ostrzeszowski starosta. Głównym tematem spotkania było zabezpieczenie placówek w jednorazowy sprzęt ochronny oraz środki do dezynfekcji. Ponieważ zabezpieczenie placówek w sprzęt jest na poziomie minimalnym, Domy Pomocy Społecznej wystąpiły do Wojewody Wielkopolskiego o dodatkowe środki finansowe, niezbędne w tej szczególnej sytuacji.
-Niestety nasze starania o uzyskanie maseczek i kombinezonów od wojewody i z Ministerstwa Zdrowia są jak dotąd bezskuteczne, dlatego musimy sobie radzić sami. Już około 10 lokalnych firm zaczęło szyć ochronne akcesoria – mówi starosta Lech Janicki.
Innym problemem Domów Pomocy Społecznej są zwiększone codzienne wydatki związane z podwyżkami cen. Samorząd powiatowy liczy się z tym, że w drugiej połowie roku trzeba będzie zmierzyć się z tą sytuacją. W prowadzonych przez powiat ostrzeszowski Domach Pomocy Społecznej – w Kochłowach, Kobylej Górze i Marszałkach mieszka obecnie prawie 370 domowników – ich bezpieczeństwo jest sprawą priorytetową – podkreśla starosta.
Źródło: www.powiatostrzeszowski.pl

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl

radiosud.pl
20:27
STAN EPIDEMII W POLSCE! ZOSTAŃCIE W DOMU!