6 października 2022, 15:33

Teraz

16°

Fakty

A A A

POWIAT OSTRZESZOWSKI: Dwa zdarzenia, jedna przyczyna

Do dwóch kolizji drogowych doszło w poniedziałek (19 września) na terenie powiatu ostrzeszowskiego. W obu przypadkach jako przyczynę wskazuje się nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. O godzinie 12:50 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani do miejscowości Turze.
- W toku podjętych czynności ustalono, że 67-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów, kierując samochodem marki volvo, podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo pojazdowi marki skoda, którym kierował 30-letni mieszkaniec powiatu konińskiego - relacjonuje st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
Na sprawcę wykroczenia policjanci nałożyli mandat oraz przypisali mu punkty karne. Poważniejsze skutki miało zdarzenie, do którego doszło o 14:25 w Przytocznicy.
- Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 56-letni mieszkaniec Wrocławia, kierując samochodem osobowym marki volvo, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu motorowerem marki piaggio, 53-letniemu mieszkańcowi gm. Doruchów, doprowadzając do zderzenia się pojazdów – kontynuuje M. Hańdziuk. - Kierujący motorowerem na skutek odniesionych obrażeń został przewieziony do szpitala w Ostrzeszowie. Sprawcy zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami, a na miejscu zdarzenia wykonano czynności w kierunku wypadku drogowego.
Jak wynika z danych Komendy Powiatowej Policji, wymuszenie pierwszeństwa przejazdu jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych odnotowanych w ostatnim czasie na drogach powiatu ostrzeszowskiego.  Apelujemy więc do kierowców o rozwagę i ostrożność. Tym bardziej, że od 17 września obowiązuje nowy, znacznie ostrzejszy, taryfikator mandatów karnych.
Źródło: KPP Ostrzeszów
Fot. OSP Doruchów

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl