29 lutego 2024, 02:27

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Powiat podjął uchwałę w sprawie publicznego transportu zbiorowego

Rada Powiatu Wieruszowskiego podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.

Chodzi o linie Wieruszów - Czastary przez Bolesławiec, Dzietrzkowice - Wieruszów przez Bolesławiec, Wieruszów - Wieruszów przez Bolesławiec, Wieruszów - Spóle przez Cieszęcin.

Odpowiadając potrzebom i oczekiwaniom lokalnej społeczności, a szczególnie młodzieży szkolnej, należy zapewnić dostęp do infrastruktury transportowej i utrzymywać funkcjonowanie komunikacji autobusowej - wyjaśniło Starostwo Powiatowe w Wieruszowie. - Rząd RP podjął decyzję o dofinansowaniu przewozów autobusowych stwarzając warunki do uruchamiania linii komunikacyjnych na obszarach dotychczas nie obsługiwanych przez transport publiczny oraz umożliwienie utrzymania nierentownych linii komunikacyjnych. Dopłacie ze środków Funduszu podlegają linie komunikacyjne niefunkcjonujące co najmniej 3 miesiące przed dniem wejścia w życie ustawy oraz linie, na które umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po dniu wejścia w życie ustawy.

Linię w kierunku lututowskim będzie utrzymywać Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Autor: wieruszow@radiosud.pl