22 maja 2019, 16:51

Teraz

13°

Fakty

A A A

KĘPNO: Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego

Dziś w Liceum Ogólnokształcącym Nr1 im.mjr Henryka Sucharskiego w Kępnie odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017 .


Powiatowa inauguracja roku szkolnego odbywa się każdego roku w innej szkole. W uroczystości udział wzięła poseł Bożena Henczyca, przedstawiciele Starostwa Powiatu Kępińskiego na czele z wicestarostą Grażyną Jany, księża, członkowie Rady Rodziców, dyrektorzy szkół i jednostek powiatu kępińskiego, przyjaciele i sympatycy szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły i oczywiście uczniowie. Zaproszonych gości i zebranych powitała dyrektor szkoły Danuta Stefańska, która przedstawiła założenia i wytyczne do nowego roku szkolnego. Podkreśliła znaczenie wspólnych działań, nauczycieli, uczniów oraz rodziców w kształtowaniu współczesnego wizerunku placówki oświatowej. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów.

W tym roku szkolnym naukę w naszym liceum rozpoczęło 116 uczniów, ktorym gratulujemy pomyślnego wyniku prac Komisji Rekrutacyjnej i faktu znalezienia się na listach przyjętych. Bardzo proszę starsze roczniki aby otoczyły opieką młodzież klas pierwszych i pomogły im wejść w życie szkolne. Poznawanie rzeczywistości szkolnej to wielki trud ale swoją wiedzą i życzliwością będą Was wspierać wychowawcy klas pierwszych -mówiła podczas inauguracji dyrektor Stefańska.

Życzenia młodzieży złożyła też wicestarosta Grażyna Jany

Czego Wam życzyć w dniu dzisiejszy? Przede wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu i wiary w siebie. Mam nadzieję, że nadchodzący czas będzie czasem pomyślnej i owocnej współpracy opierającej się na zaufaniu i przyjaźni- mówiła wicestarosta Jany.


Szkolnymi wspomnieniami podzieliła się także poseł Bożena Henczyca, która uczęszczała do tutejszego Liceum. Życzyła uczniom obrania dobrych celów i dążenia do nich.

Każdy osiągnięty cel to jest Wasz rozwój. Wiem, że młodość nie jest łatwym okresem, czasem się potyka, czasem się błądzi. Nauczycielom życzę tego aby praca w szkole nie była tylko pracą ale wielkim zaangażowaniem. I wierzę, że tak jest - powiedziała poseł Henczyca.

Podczas Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2016/2017 wicestarosta Grażyna Jany wraz z naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu Andrzejem Jóźwikiem wręczyli akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego trzem nauczycielom. Kwiaty i gratulacje odebrali Bernadeta Nowak i Łukasz Gruszka z Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi oraz Aneta Szczęsna, nauczycielka ZSP Nr 1 w Kępnie. Teraz każdy z nowo mianowanych nauczycieli złoży przed swoim dyrektor ślubowanie.Wspaniały program artystyczny przygotowali uczniowie LO Nr1.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~mieszkaniec : Nooooo, Pani poseł Bożenka obok Kasprzaka - nogi w stylu E.Jaworowicz :-)

    19:24, 3 września 2016, | odpowiedz