26 września 2020, 12:48

Teraz

13°

Fakty

A A A

DOMASŁÓW: Pożar garażu. 19-latek zabrany do szpitala

W czwartek (06.08) o 07:33 dyżurny SKKP w Kępnie otrzymał zgłoszenie o pożarze garażu w Domasłowie. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Domasłów, OSP Perzów, OSP Trębaczów oraz JRG Kępno.

Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że pożarem objęte jest wyposażenie garażu. W wyniku zdarzenia poszkodowany został 19-letni mężczyzna, który podczas próby ewakuacji mienia z objętego pożarem garażu, doznał zatrucia gazami pożarowymi. Mężczyzna był przytomny ale odczuwał duszności.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej poprzez zastosowanie tlenoterapii biernej, następnie podano jeden prąd gaśniczy w natarciu na pożar co doprowadziło do jego lokalizacji i ugaszenia. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Pogotowia Ratunkowego po przebadaniu osoby poszkodowanej podjął decyzję o przetransportowaniu jej do szpitala w Kępnie. Pomieszczenie objęte pożarem oddymiono i sprawdzono kamerą termowizyjną pod kątem podwyższonej temperatury. Nie stwierdzono zagrożenia - poinformował Radio SUD kpt. Paweł Michalski rzecznik prasowy PSP Kępno. Okoliczności zdarzenia bada KPP w Kępnie.

foto: PSP Kępno

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl