18 marca 2018, 20:15

Teraz

-10°

Fakty

A A A

KĘPNO: Pożar w zakładzie stolarskim

Prawie 7 godzin trwała akcja ratowniczo-gaśnicza pożaru, który wybuchł w nocy, na terenie jednego z zakładów stolarskich w Kępnie. Do gaszenia pożaru rozdysponowano 7 jednostek straży pożarnej.
Do pożaru doszło w na nocy, z niedzieli na poniedziałek, na terenie zakładu stolarskiego w Kępnie, na ul. Słonecznej. - Otrzymaliśmy zgłoszenie o godzinie 1:43 o pożarze w jednym z budynków produkcyjnych w zakładzie na ul. Słonecznej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar kotłowni i dachu nad nią o łącznej powierzchni około 150 m 2. Po przybyciu na miejsce kolejnych zastępów podano kolejne prądy na palący się dach - również z podnośnika. Działania te doprowadziły do opanowania pożaru. Następnie przystąpiono do częściowej rozbiórki dachu celem dogaszenia pożaru. Wszystkie pomieszczenia wokół kotłowni sprawdzono przy pomocy kamery terowizyjnej - nie wykryto dodatkowych zagrożeń - powiedział Radiu SUD kapitan Jarosław Kucharzak z Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie. Sytuacja została opanowana, a akcja zakończona. - Rano pożar został już całkowicie ugaszony i kilka minut po 8:00 wszystkie jednostki wróciły do swoich baz - dodał kapitan Kucharzak. Na miejscu obecni byli także policjanci. Trwa szacowanie strat spowodowanych pożarem. 

Zdjęcia przekazane redakcji przez OSP Kępno.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Brak komentarzy.