29 lutego 2020, 04:20

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Pracowita noc policjantów. Kilka osób zatrzymanych

W nocy z 24 na 25 stycznia funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, przeprowadzili na terenie powiatu kępińskiego działania „NIE-LAT”, które ukierunkowane były na kontrole miejsc gromadzenia się nieletni oraz sprzedaż i udostępnianie alkoholu nieletnim.

Podczas działań policjanci ogniwa patrolowo interwencyjnego około godziny 23:00 w Kępnie na ulicy Solidarności zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW, którego kierowca popełnił wykroczenie. (informowaliśmy o tym w osobnym materiale). - Podczas kontroli podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziła 25-letnia mieszkanka Wieruszowa. Jak się okazało posiadała przy sobie środki odurzające w postaci suszu roślinnego. Kierowca pojazdu 20-letni mieszkaniec Kępna został poddany badaniu na testerze narkotykowym i wynik okazał się pozytywny. Zarówno kobieta jak i mężczyzna zostali zatrzymani w policyjnym areszcie - powiedział Radiu SUD st st. sierżant Filip Ślęk, z-ca oficera prasowego KPP Kępno.

Tej samej nocy około godziny 2:20 w miejscowości Marianka Siemieńska funkcjonariusze Posterunku Policji w Łęce Opatowskiej z/s w Opatowie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi, którego kierowcą był 18-letni mieszkaniec gminy Łęka Opatowska. - Nerwowe zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenie u interweniujących funkcjonariuszy. Kierowca został poddany badaniu na testerze narkotykowym wynik okazał się być pozytywny - dodał st. sierżant Ślęk. 18-letni mężczyzna stracił już prawo jazdy oraz czekają do wysokie kary grzywny.

Do kolejnego zatrzymania doszło około godziny 3:00 w Kępnie na ulicy Sienkiewicza. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zauważyli młodego mężczyznę, który na widok umundurowanych policjantów zaczął się nerwowo zachowywać. - Wylegitymowany mężczyzna to 21-letni mieszkaniec Kępna jak się okazało posiadał przy sobie trzy woreczki foliowe z zapięciem strunowym z zawartością środków psychotropowych. Kępnianin został zatrzymany w policyjnym areszcie - mówi st. sierżant Filip Ślęk.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl