18 czerwca 2024, 03:22

Teraz

16°

Fakty

A A A

KĘPNO: Problem z banerami wyborczymi

Samorządy Kępna i Bralina zgłosiły problem związany z banerami jednego z kandydatów do Parlamentu Europejskiego.


Wizerunkowa kampania jednego z kandydatów pojawiła się tuż przed majówką. Nie wszystkim przypadło to do gustu. Jako pierwsza problem do Wojewódzkiego Zarządu Dróg zgłosiła Gmina Bralin. Jak poinformował Radio SUD wójt Karol Wanzek, w wielu przypadkach wiszące banery ograniczały znacząco widoczność i bezpieczeństwo kierowców. Dodatkowo uszkodzone banery zalegały na chodnikach i drogach.


Podobnie postąpiła Gmina Kępno. - Wszystkie przypadki niewłaściwego wywieszenia materiałów zostały zgłoszone komitetowi, który ma obowiązek ich usunięcia. Nie można robić tego samodzielnie, bo niszczenie materiałów wyborczych jest karalne - powiedział Radiu SUD Krzysztof Godek, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Kępno.


W międzyczasie, na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej, w trakcie sesji wpłynęła w tej sprawie interpelacja radnej Liliany Gurdak. - Banery wiszą na barierkach drogowych czym, w odczuciu moim i naszych mieszkańców, stwarzają niebezpieczeństwo dla kierujących pojazdami. Nie tylko odwracają uwagę, ale łopoczą, mogąc zdezorientować i przestraszyć kierujących, a w konsekwencji spowodować kolizje drogową. Ponadto część tych banerów wywieszona jest na ogrodzeniach przynależnych do placówek oświatowych, np. Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie. Teren szkoły i jej najbliższego otoczenia nie powinien być miejscem politycznej agitacji - czytamy w dokumencie.


Niewykluczone, że podobnie jak gminy Kępno i Bralin, postąpią inne samorządy.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl