15 maja 2021, 20:16

Teraz

15°

Fakty

A A A

PROMOCJA: Dieta pudełkowa a ciąża

Stan błogosławiony oraz karmienie piersią to szczególny czas dla każdej kobiety. Wymaga on od jej ciała nie lada wyrzeczeń, a odżywianie w tym okresie jest niezwykle istotne. Dieta kobiety w ciąży wpływa na rozwój dziecka, nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Dla wielu z nas dieta ciężarnej a catering dietetyczny Kępno to dwie sprzeczne rzeczy, gdyż dieta pudełkowa to tylko opcja dla osób odchudzających się. Jest to niezwykle mylne wyobrażenie, a dieta pudełkowa może przynieść ciężarnym sporo korzyści.


Bezpieczeństwo diety pudełkowej dla ciężarnej


Niezależnie od tego, komu dedykowana jest dieta pudełkowa, musi być ona w pełni bezpieczna dla zdrowia. W przypadku kobiet ciężarnych to bezpieczeństwo musi zostać potwierdzone. Firmy cateringowe dokładają wszelkich starań, by takie właśnie diety oferować – sprawdzone, smaczne i maksymalnie bezpieczne.


Dieta pudełkowa dla ciężarnej to nie lada wyzwanie. W stanie błogosławionym znacznie łatwiej nabawić się zatrucia pokarmowego, które jest niezwykle niebezpieczne dla rosnącego pod sercem dziecka. Z tego właśnie względu, dieta pudełkowa dla kobiety w ciąży powinna całkowicie wykluczać surowe mięso, ryby oraz produkty z mleka niepasteryzowanego.


Każda dieta powinna także charakteryzować się odpowiednią higieną przygotowania, gdyż od tego w pewnej mierze zależy jej bezpieczeństwo. Pracownicy firmy cateringowej muszą pamiętać o odpowiednim myciu warzyw i owoców, obróbce termicznej z dobraniem odpowiednio wysokiej temperatury, właściwym przechowywaniu gotowych dań oraz schładzaniu i odpowiednim przechowywaniu surowców.


Catering dietetyczny a ciążowe zachcianki


Mnóstwo kobiet, które decyduje się na dietę pudełkową, robi to z kilku powodów. Przede wszystkim pragną podarować swojemu dziecku wszystko co najlepsze już w łonie. Inne zaś martwią się także o swoje ciało, które drastycznie zmienia się w trakcie ciąży. Z tego właśnie powodu chcą się zdrowo odżywiać, by nie przybrać zbyt wielu nadprogramowych kilogramów. Wiadomo jednak, że ciąża to nietypowy czas, w którym pojawiają się różne zachcianki. Tutaj ważna jest silna wola i nie uleganie im. Dieta pudełkowa gwarantuje kilka pełnowartościowych posiłków dziennie, a kaloryczna rozpiska nie bierze pod uwagę podjadania pomiędzy nimi. Mimo tego, od czasu do czasu kobieta może sobie pozwolić na nadprogramową przekąskę, jeśli wpłynie to korzystnie na mdłości. Najlepiej sprawdzą się krakersy, orzechy czy paluszki, które ekspresowo załagodzą mdłości i sprawią, że kobieta poczuje się znacznie lepiej.


 

Autor: redakcja@radiosud.pl