10 grudnia 2022, 07:43

Teraz

Fakty

A A A

PROMOCJA: Dlaczego czekolada to dobry prezent na każdą okazję?

Kupowanie upominków, niezależnie od okazji, bywa trudne, szczególnie kiedy dobrze nie znamy upodobań osoby, którą chcemy obdarować. Na szczęściej istnieje kilka grup prezentów, które prawie zawsze będą trafione. Do jednej z nich można zaliczyć wszelkie słodycze, a szczególnie czekoladę.

Na prezenty świąteczne lub inne okazje najlepiej wybrać eleganckie, nietypowe czekoladki, na przykład spersonalizowane. Dlaczego czekolada to prezent doskonały praktycznie w każdym przypadku? Chociaż niektórzy znawcy tematu mówią, że nie wypada na prezent na święta wręczać słodyczy, ponieważ osoba obdarowana może się odchudzać, jednakże warto na tę kwestię spojrzeć z nieco innej strony. Chociaż wszystkie prezenty pod choinkę czy na urodziny cieszą, jednakże nic nie wzbudza takiego entuzjazmu jak dobra czekolada czy luksusowe praliny z nadzieniem. Dlaczego tak jest?

Pozytywne skojarzenia
Czekolada budzi wspomnienia związane z tym, co przyjemne. Jej słodki smak przenosi nas do błogiego dzieciństwa. Na przykład kalendarz adwentowy z czekoladkami pozwoli codziennie na chwilę oderwać się od monotonnych zajęć i stresów. Jest to przyjemność na prawie cały miesiąc. Dodatkowo czekolada wyzwala w mózgu endorfiny, zwane hormonami szczęścia. Samopoczucie po spożyciu nawet jednej małej czekoladki niezwykle się poprawia i ten stan może się utrzymywać przez wiele godzin. Żeby jednak faktycznie odczuć działanie czekolady, warto spożywać ją w małych ilościach. Dlatego tak dużą popularnością cieszy się kalendarz adwentowy ze słodyczami. Pozwala się rozkoszować małą, niskokaloryczną porcją słodyczy do porannej kawy, co jednocześnie nie prowadzi do wyrzutów sumienia. Nie tylko dzieci pragną więc dostać kalendarz adwentowy. Słodycze kochają przecież osoby w każdym wieku.

Jak zrobić spersonalizowany prezent z czekolady?
Same słodycze w pięknym opakowaniu już cieszą oko i podniebienie, jednakże prezent będzie jeszcze bardziej doceniony, gdy zadbamy o to, by był spersonalizowany. Obecnie możliwy jest zakup zestawów słodyczy dedykowany kobietom, mężczyznom, chłopcom i dziewczynkom, ale także poszczególnym grupom zawodowym. Na przykład mężowi mechanikowi samochodowemu można wręczyć czekoladki w formie samochodzików, zaś żonie sprezentować praliny w kształcie akcesoriów makijażowych. Taki prezent pokaże, że wybór nie był przypadkowy, ale gruntownie przemyślany. To sprawi jeszcze większą przyjemność obdarowanemu.

Co dać na prezent oprócz czekoladek?
Do bezpiecznych prezentów możemy zaliczyć także książki. Jeżeli znamy gust osoby obdarowywanej, z wyborem będzie znacznie łatwiej. Jeśli jednak nie, na pewno dobrym zakupem będzie jakiś ilustrowany album lub piękne wydanie wierszy. Nawet jeżeli nie trafimy konkretnie w upodobania, to taki prezent na pewno zostanie przeczytany ze względu na wdzięczność dla ofiarodawcy. Można także wybrać coś z bestsellerów, obecnie czytanych przez wszystkich. Należy się tylko upewnić, że osoba, której chcemy wręczyć taką książkę już jej przypadkiem nie posiada. Najlepiej jednak jest dyskretnie wypytać o preferencje w tym względzie. 

Autor: redakcja@radiosud.pl