16 kwietnia 2021, 12:06

Teraz

Fakty

A A A

PROMOCJA: Gry planszowe na jesienne i zimowe wieczory

Coraz krótsze dni i niesprzyjająca spacerom pogoda za oknami sprawiają, że o tej porze roku więcej czasu spędzamy w domu. Nie pomaga również fakt, że szalejąca pandemia również uniemożliwia nam spotkania z przyjaciółmi. Długie godziny, które spędzamy zamknięci w przysłowiowych czterech ścianach, potrafią ciągnąć się niemal w nieskończoność i mogą sprawić, że do naszego życia wkradnie się nuda. Istnieją jednak sprawdzone sposoby, aby jej przeciwdziałać - jednym z nich są pasjonujące gry planszowe. Które z nich są warte uwagi i zapewnią najlepszą rozrywkę wszystkim domownikom?

Chińczyk ilustrowany
Jedna z najpopularniejszych gier planszowych w historii, w którą jednocześnie mogą grać 4 osoby. Zadaniem graczy jest wprowadzenie wszystkich swoich pionków do "domku" na końcu planszy. To gra, w której zwycięstwo zależy głównie od szczęścia, więc każdy na starcie ma równe szanse. Tę szczególną wersję chińczyka dodatkowo uatrakcyjnią barwne rysunki zwierząt.

Kalambury
Kolejna klasyczna pozycja. Zadaniem graczy jest odgadnięcie hasła prezentowanego przez jednego z nich. Haczyk tkwi w tym, że podczas prezentacji nie może on używać słów. Zamiast tego musi posiłkować się gestami lub rysunkiem. Im gorzej to robi, tym... lepiej! W końcu w grach planszowych nie chodzi o zwycięstwo, ale o dobrą zabawę, śmiech i miło spędzony czas w gronie rodziny lub przyjaciół.  

Cztery łapy
Miłośnikom czworonogów z pewnością ten tytuł przypadnie do gustu. Nawet 8. graczy jednocześnie może rywalizować ze sobą w szalonym pojedynku na spostrzegawczość. Zadaniem graczy jest wskazanie, które zwierzęta z kart leżących przed nimi są dzikie, udomowione, mięsożerne lub roślinożerne. Połączenie zabawy z nauką doskonale sprawdza się w przypadku dzieci. Dorośli będą mogli natomiast sprawdzić swoją wiedzę ze szkoły. 

Mistakos. Walka o stołki
Czy można zacząć "walczyć o stołek" jeszcze będąc dzieckiem? Czy dorosłym wypada wprowadzać swoje pociechy w to zagadnienie w tak młodym wieku? Jak najbardziej, o ile mówimy tutaj o świetnej grze zręcznościowej - MIstakos! Zadaniem graczy będzie zbudowanie jak najwyższej konstrukcji z krzeseł. Nie będzie to jednak takie proste. Wyjątkowo niestabilny stos splatanych ze sobą stołków tylko czeka na najmniejszy błąd. Jeden zły ruch i na konto nieszczęśnika wpadną punkty karne.

Wszystkie powyższe propozycje to gry planszowe dostępne w ofercie Taniej Książki oraz innych sklepach internetowych. 

Druga młodość gier planszowych
Jeszcze niedawno wydawało się, że gry planszowe nie mają już racji bytu i wkrótce zostaną wyparte przez bardziej powszechne elektroniczne zabawy i rozrywkowe aplikacje w telefonach. Okazuje się jednak, że było to myślenie nad wyraz pesymistyczne i przeżywają one w tym momencie swoją drugą młodość. 

Wieczory z grami planszowymi stają się powoli coraz częstszą formą spędzania wolnego czasu przez młodzież albo w rodzinnym gronie. Nic dziwnego - w końcu przez lata gry planszowe ewoluowały i obecnie spełniają wszelkie wymagania rozrywki XXI wieku. Wybierz tę, która brzmi dla Ciebie najciekawiej, i zapomnij o nudnych wieczorach!

Autor: redakcja@radiosud.pl