8 kwietnia 2020, 20:11

Teraz

13°

Fakty

A A A

PROMOCJA: Internet symetryczny — poznaj 3 jego główne cechy

Nowoczesna technologia ułatwia nam życie w wielu obszarach. Nie zmienia to jednak faktu, że oczekiwania oraz potrzeby ciągle się zmieniają. Największe wymagania odnośnie do internetu mają firmy. Niezawodne łącze pozwala nie tylko sprawnie przeprowadzać wszystkie operacje, ale również prowadzić wideokonferencje czy szkolenia. Internet symetryczny to innowacyjne rozwiązanie, które odpowiada na wysokie wymagania firm. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest oraz co go wyróżnia. Zapraszamy do lektury.

1. Czym jest internet symetryczny?
2. Łącze symetryczne — dla kogo jest koniecznością.
3. Internet symetryczny i jego główne zalety.

Łącze symetryczne, mimo że jest stosunkowo od niedawna na polskim rynku, już teraz zyskało ogromną popularność. Wynika to głównie z faktu, że zapewnia stabilne łącze, co jest niezwykle istotne w przypadku działalności wielu firm. Na czym dokładnie polega, dowiesz się z dalszej części tekstu.

Czym jest internet symetryczny?
Internet symetryczny zyskał ogromną popularność dzięki jednakowemu lub bardzo przybliżonemu transferowi download oraz upload. Jakie to ma znaczenie dla użytkowników? Większość ofert na internet zawiera wyłącznie informacje na temat szybkości ściągania danych. Może to być jednak mylące, jeżeli prędkość wysyłania danych jest znacznie mniejsza. W konsekwencji klasyczny internet działa bowiem znacznie wolniej, niż się tego spodziewaliśmy, zapoznając się podstawowymi parametrami oferty. Więcej na temat czym jest łącze symetryczne, przeczytasz na https://biznes.netia.pl/pl/srednie-i-duze-firmy/youtro-strefa-wiedzy/internet-symetryczny.

Łącze symetryczne — dla kogo jest koniecznością

Łącza symetryczne wyróżniają się jednakową lub bardzo zbliżoną prędkością pobierania i wysyłania pakietów danych. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza dla większych firm, których serwery na co dzień obciążone są intensywną pracą. Z punktu widzenia wyboru odpowiedniego rodzaju łącza istotne jest więc ile urządzeń, będzie jednocześnie podłączonych oraz jakiego rodzaju dane chcemy pobierać i z jaką częstotliwością.

Internet symetryczny i jego główne zalety

Internet symetryczny ma wiele zalet. Do tych najbardziej istotnych możemy zaliczyć bardzo dobrą realną prędkość transmisji niezmieniającą się w czasie oraz taką sama prędkość wysyłania i ściągania danych. Dodatkowo zyskujemy gwarancja maksymalnych transferów nawet w godzinach szczytu. Internet symetryczny zapewni nam więc szybki i niezawodny dostęp do zasobów zagranicznych i krajowych oraz znacznie sprawniejsze diagnozowanie, oraz usuwanie potencjalnych awarii.

Autor: redakcja@radiosud.pl

radiosud.pl
20:11
STAN EPIDEMII W POLSCE! ZOSTAŃCIE W DOMU!