18 maja 2022, 05:34

Teraz

Fakty

A A A

PROMOCJA: Jakie kwalifikacje musi mieć elektryk? Którą szkołę wybrać?

Zawodu elektryka można się wyuczyć różnymi drogami. Szkoła zawodowa, technikum, studia, ale również roczny kurs przygotowuje do egzaminów w celu uzyskania kwalifikacji. Dlatego tak naprawdę każdy może zostać elektrykiem, bez względu na wiek.


Uprawnienia elektryczne przydają się w różnych branżach. Jedną z tych, w której są niezbędne, jest branża budowlana. Elektrycy są też potrzebni w zakładach produkcyjnych, elektrowniach, wspólnotach mieszkaniowych. Zdobycie kwalifikacji może wpłynąć na poszerzenie obowiązków i wyższą pensję. Jak wyglądają kursy na elektryka i czy matura jest wymagana?


Kurs elektryk w rok


Kursy przygotowują do egzaminu państwowego. Prowadzone są w trybie zaocznym, dzięki czemu z łatwością połączysz pracę z nauką bądź kształcenie na innym kierunku z kursem. Wykłady odbywają się, a przynajmniej w szkole pod tym adresem w sieci: https://www.zawodelektryk.pl/, przez internet. To oszczędność czasu i pieniędzy. Istnieje możliwość odsłuchania wykładów o dowolnej porze. Obowiązkowa jest obecność na zajęciach praktycznych w 70%.


Kurs trwa rok i kończy się egzaminem państwowym w wyznaczonym przez komisję terminie. Składa się on z części teoretycznej i praktycznej. Niezaliczenie jednego z egzaminów oznacza poprawkę tylko oblanej części. Do egzaminu można przystąpić w sesji letniej bądź zimowej.


Jak wybrać kurs?


Kurs elektryk oferowany jest w różnych szkołach, dlatego wybór nie jest oczywisty. Przed ostateczną decyzją warto sprawdzić:  • w jakim dniach, godzinach odbywają się zajęcia,

  • czy jest możliwość nauki zdalnej (jeśli chcesz zaoszczędzić na dojazdach i czasie),

  • kto wykłada w szkole (jakie tytuły naukowe mają wykładowcy),

  • jak długo istnieje szkoła,

  • jakie opinie ma szkoła.


W przypadku takich zawodów jak elektryk, zarówno teoria jak i praktyka mają bardzo duże znaczenie. Właściwe, fachowe przygotowanie do wykonywania zawodu to gwarancja nie tylko tego, że w domach i firmach będzie mniej wadliwych instalacji, ale przede wszystkim, że w przyszłości będziesz rozchwytywanym fachowcem. Możliwość czerpania wiedzy od najlepszych to duża zaleta kursu.


Czy wymagana jest matura?


Kurs elektryk skierowany jest do osób, które mają wykształcenie zawodowe bądź średnie. Nie jest wymagana matura. Zapisać może się każdy, kto ma świadectwo ukończenia szkoły i 18 lat. Kursy organizowane są przez szkoły dla dorosłych. Więcej na temat kursu i możliwości pracy w zawodzie elektryka znajdziesz na stronie: https://www.zawodelektryk.pl/technik-elektryk-kurs-online/.


Dobry elektryk osiąga dobre wynagrodzenie, ale by tak było, trzeba zapisać się na dobry kurs. Można to zrobić już teraz!

Autor: redakcja@radiosud.pl