8 marca 2021, 01:10

Teraz

Fakty

A A A

PROMOCJA: Na co świetnie może się sprawdzić fototerapia i leczenie lampami UVB 311?

Naświetlania ciała specjalnymi lampami, które mają właściwości lecznicze, to coraz częstsze praktyka. Sprawdza się u pacjentów z różnymi skórnymi problemami, chorobami. Fototerapia lampami UVB 311 dostępna jest w niejednym polskim mieście, jej dostępność jest większa w specjalistycznym prywatnych placówkach zdrowia. Na taką wizytę pacjent nie musi też długo czekać, co w przypadku niektórych chorób skóry jest istotne.

Na jakie choroby mogą pomóc takie regularne naświetlania?
Leczenie łuszczycy i bielactwa nabytego często sprawia trudność. Trudno dobrać zarówno leki, jak i preparaty zewnętrzne, takie jak kremy, maści. Tymczasem lampa UVB 311 daje pozytywne efekty w krótkim czasie. Po ich zastosowaniu pacjent może zauważyć, że mniejszy jest obszar na skórze, gdzie wystąpiły ślady działania tych chorób. W przypadku łuszczycy zmniejsza się też poziom nasilenia swędzenia.

Ta specjalistyczna lampa emituje światło, które korzystnie wpływa też na inne przypadłości. Jest to między innymi: atopowe zapalenie skóry, łysienie plackowate, przewlekłe egzemy, liszaje płaskie czy ziarniniaki. Korzystne dla pacjenta jest zwłaszcza to, że światło lampy można kierować zarówno na owłosione partie ciała, na przykład na głowę, jak i na obszary pozbawione włosów.

Czy taka terapia jest bezpieczna?
Wystąpienie chorób skóry jest uciążliwe dla pacjenta. Nie tylko zmniejsza się komfort życia, taka osoba doznaje różnych przykrych uczuć: wstydu, rozgoryczenia, niezrozumienia. W krótkim czasie potrafi spaść pewność siebie. Terapia lampami daje szansę powrotu do lepszego wyglądu i samopoczucia. Dobiera się taką częstotliwość promieni, która jest bezpieczna dla pacjentów z chorobami skóry.

Leczenie może być przeprowadzane nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci, po pisemnej zgodzie ginekologa może się na nią zdecydować także kobieta w ciąży. Przed przystąpieniem do naświetlania lekarz prowadzący przeprowadza szczegółową analizę, zbiera dokładny wywiad lekarski. Ilość naświetlań dobiera się indywidualnie, w ten sposób nie ma niebezpieczeństw wystąpienia powikłań.

Korzyści zdrowotne z przystąpienia do terapii
Naświetlania lampami UVB 311 to wiele korzyści dla pacjenta. Wybierając to narzędzie leczenia chorób skórnych, pacjent nie musi zmagać się z wieloma przykrymi dolegliwościami. Często im towarzyszą różne przykre odczucia, uniemożliwiają one wykonywanie codziennych czynności. Lampy nie obciążają układu pokarmowego, jak to często bywa w przypadku leków. Nie wpływają też negatywnie na układ nerwowy czy hormonalny. Pacjent po wyjściu z gabinetu nie czuje się otępiały czy obolały. Leczenie jest bezbolesne.

Przeprowadzone poprawnie za pomocą nowoczesnych lamp daje efekty w krótkim czasie, co znacznie poprawia stan psychiczny pacjenta. Wystąpienie łuszczycy czy bielactwa niejednokrotnie wiąże się z wystąpieniem depresji, nerwicy. Wybierając bezpieczne narzędzia leczenia chorób skóry, można też w sposób fachowy zająć się psychiką pacjenta. Remisja łuszczycy po wizytach w gabinecie lekarskim z zastosowaniem fototerapii to częste zjawisko.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na https://www.febumed.com.pl/pol_m_Sklep_Fototerapia-302.html

Autor: redakcja@radiosud.pl