29 stycznia 2022, 03:05

Teraz

-2°

Fakty

A A A

PROMOCJA: Nie tylko miejsca parkingowe - jakie rozwiązania najczęściej oferują deweloperzy?

Oczekiwania nabywców nieruchomości zmieniły się na przestrzeni lat. Znaczenie ma nie tylko cena i położenie lokalu, ale też cały szereg udogodnień, jakie może zaoferować wybrane osiedle. Coraz częściej to właśnie te kwestie dodatkowe decydują o tym, na który lokal zdecydują się nabywcy, którzy poszukują nie tylko mieszkania, ale określonego standardu życia. Jakie rozwiązania oferują deweloperzy? Na jakie udogodnienia można liczyć?


Jakie są najpopularniejsze udogodnienia w nowych inwestycjach mieszkaniowych?


Poszukując mieszkania lub domu, warto zwrócić uwagę nie tylko na to, czy wybrana nieruchomość spełnia ustalone kryteria, ale też na to, jakie rozwiązania dodatkowe zastosowano w budynku i przestrzeni wspólnej osiedla. Oto najczęstsze udogodnienia, na jakie można liczyć:  • Miejsca parkingowe – zarówno w garażach podziemnych, jak i na zewnątrz budynków.

  • Komórki lokatorskie – dodatkowe pomieszczenia, które można zakupić wraz z mieszkaniem.

  • Plac zabaw dla dzieci, teren zielony i mała architektura – estetyczne zagospodarowanie terenu osiedla, które pozwoli na wypoczynek i rekreację na zewnątrz.

  • Winda, a także udogodnienia znoszące bariery architektoniczne, dzięki czemu osiedle jest wygodne także dla osób z niepełnosprawnością.


To podstawowe udogodnienia, jakie są standardem na większości nowych osiedli mieszkaniowych. Oczywiście zarówno miejsca parkingowe, jak również schowki i komórki lokatorskie to dodatkowy wydatek, ale możliwość ich zakupienia jest istotna z punktu widzenia nabywcy, który zamierza kupić mieszkanie dla siebie lub na wynajem. Kwestie te mogą sprawić, że osoba przeglądająca inwestycje w Sobótce - https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-sobotka/ lub innej lokalizacji, zdecyduje się na konkretne osiedle właśnie dlatego, że zapewni ono lepsze udogodnienia niż oferty konkurencyjne.


Rozwiązania ekologiczne i smart home – obecne w wielu nowych inwestycjach


Rosnąca potrzeba troski o ekologię, a także chęć wygodnego życia to kwestie, które sprawiają, że tak wiele osób zwraca uwagę na to, czy wybrane nieruchomości oferują nowoczesne rozwiązania typu smart i czy deweloper zadbał o ekologiczne udogodnienia dla mieszkańców. Łatwo zauważyć, że rozwiązania te są już niemal standardem na rynku premium i wkraczają też na osiedla z nieco niższej półki cenowej. Jakie to udogodnienia?  • Odnawialne źródła energii, a w szczególności panele fotowoltaiczne na dachach budynków.

  • Zbieranie i wykorzystywanie deszczówki – na przykład do zasilania stacji mycia rowerów albo do podlewania roślinności.

  • Wysokiej klasy izolacja, która ogranicza ubytki ciepła.

  • Okna z nawiewnikami antysmogowymi, które nie tylko ograniczają zanieczyszczenie powietrza wewnątrz mieszkania, ale też pozwalają zachować odpowiednią cyrkulację powietrza bez wychładzania pomieszczeń.

  • Inteligentne funkcje sterowania instalacjami – na przykład ogrzewaniem i oświetleniem.


To tylko przykładowe rozwiązania spośród wielu, na jakie można liczyć, gdy poszukuje się mieszkania na nowym, ekologicznym i zrównoważonym osiedlu. Obecność wymienionych udogodnień może być decydująca przy zakupie mieszkania, dlatego deweloperzy decydują się na ich wprowadzanie i poszerzanie listy rozwiązań dodatkowych, dzięki czemu nowe osiedla są tak wygodnymi miejscami do życia.

Autor: ewa.kowalczyk@radiosud.pl