13 czerwca 2021, 22:51

Teraz

11°

Fakty

A A A

PROMOCJA: Ranking TOP 3 Zabawek dla rocznego dziecka

Roczne dziecko zaczyna już nieśmiało stawiać pierwsze kroki, a tym samym coraz bardziej interesuje się otaczającym go światem. Maluszek wciąż uwielbia bawić się zabawkami, które pomagają mu rozwijać coraz to nowe umiejętności ruchowe i umysłowe. Rodzice, a także inne osoby z otoczenia malca często zastawiają się, jakie zabawki dla dziecka rocznego kupić na urodziny, święta czy inną okazję. Sprawdź ranking zabawek dla rocznego dziecka i dowiedz się, które z nich skradną serce malucha.

3. Pchacz/chodzik
Pierwsze kroki maluszka zwykle są bardzo nieporadne, a dodatkowo mogą zakończyć się upadkiem. Niektóre dzieci zaczynają chodzić w okolicach pierwszych urodzin, inne zaś nieco później - generalnie mają na to czas do 18. miesiąca życia. Każdemu dziecku przyda się dobrej jakości pchacz, który zarazem będzie chodzikiem. Każdy rodzic z pewnością zauważył, że jego dziecko na pewnym etapie rozwoju zaczęło popychać różne przedmioty domowego użytku - krzesła czy choćby kosz na pranie. Nie są to jednak przedmioty bezpieczne dla dziecka, lecz trudno wytłumaczyć to maluszkowi, który zwyczajnie szuka podparcia w momencie, gdy nie umie jeszcze sprawnie chodzić. Rozwiązaniem jest więc zakup pchacza i chodzika w jednym. Większość dostępnych na rynku modeli to pchacze interaktywne, które zachęcają dziecko dźwiękami i muzyką. Niektóre z nich zawierają dodatkową funkcję przewożenia lalek czy misiów. Zabawka nie tylko pomaga w nauce chodzenia, ale też jest w pełni bezpieczna dla maluszka. Szeroką ofertę takich właśnie chodzików znajdziesz na: https://maludas.pl/c/45/ciagnij-pchaj-zabawki-dla-niemowlat-zabawki.html

2. Kostka edukacyjna
Zastanawiając się, jakie zabawki dla dziecka rocznego zakupić, nie można zapomnieć o tym, aby stymulowały one także rozwój umysłowy maluszka. Dziecko w tym wieku rozwija się bardzo szybko zarówno ruchowo, jak i właśnie umysłowo. Funkcje te spełniają zabawki z serii Klocki Blocki Dobrym pomysłem jest więc kostka edukacyjna, która posłuży również starszym dzieciom, zatem zostanie ona z nami nieco dłużej. W kontekście tego, jakie zabawki dla 1,5 rocznego dziecka wybrać, kostka edukacyjna także jest dobrym pomysłem. Najlepiej, by była ona kolorowa, a jej funkcje powinny rozwijać motorykę małą dziecka oraz uczyć go logicznego myślenia. Kostka edukacyjna powinna więc zawierać labirynt, liczydło oraz zegar, który w przyszłości posłuży dziecku do nauki odczytywania czasu. Na początku dziecko będzie zainteresowane głównie zgrabnym przesuwaniem elementów, z czasem jednak kostka może posłużyć nawet do nauki liczenia.

1. Stolik aktywności
Stolik aktywności dedykowany jest już niemowlakom, które ukończyły 6. miesiąc życia, jednak najlepiej bawią się przy nim dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć bądź stać. Stolik aktywności łączy w sobie dwie funkcje: zapewnia dziecku rozrywkę oraz edukuje. Kolorowy stolik zawiera liczne elementy ruchome, które zachęcają dziecko do aktywnej zabawy. Stolik może posłużyć również starszym dzieciom do nauki liczenia, kolorów różnego rodzaju zwrotów. Przy stoliku z całą pewnością może bawić się więcej dzieci, dzięki czemu mają one możliwość nauki współpracy czy współdzielenia emocji. Maluszki chętnie korzystają ze stolika aktywności, ponieważ swoją budową przypomina on stoliki, przy których rodzice siedzą, piją kawę czy nawet jedzą śniadanie. Dzieci, które dążą do naśladowania nas cenią sobie zabawki, które pozwalają poczuć im się nieco doroślej.

Jeżeli szukasz zabawek edukacyjnych wejdź na: https://maludas.pl/c/32/zabawki-edukacyjne-zabawki-dla-niemowlat-zabawki.html

Autor: redakcja@radiosud.pl