13 czerwca 2021, 23:24

Teraz

11°

Fakty

A A A

PROMOCJA: Smartwatch to nie wszystko. Co jeszcze można podłączyć do smartfona?

Telefon komórkowy już dawno wyszedł poza standardowe postrzeganie go jako urządzenia do rozmów telefonicznych. Dziś to już bardziej centrum zarządzania komunikacją – również elektroniczną – rozrywki, kalendarz, archiwum zdjęciowe oraz sam aparat fotograficzny.


W efekcie osoby mające dobry smartfon mogą korzystać z kolejnych jego funkcjonalności – poszerzać ich zakres podłączając kolejne urządzenia. Niewątpliwie intrygujące gadżety do smartfona to już nie tylko np. słuchawki podłączane przez Bluetooth. Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą połączyć swoje urządzenie mobilne z wieloma innymi elementami. Choć w dużej mierze to wspomniane gadżety, nie brak też rzeczy o charakterze użytkowym.


Muzyka przez smartfon


W sytuacji, gdy muzykę dziś publikujemy ze Spotify, Tidal czy po prostu kanałów na YouTube, kwestią czasu była tylko sytuacja, w której dźwięk na smartfonie przeniesie się na inne urządzenia. Sprzyjają temu podłączane do telefonów bezprzewodowo głośniki i stacje dokujące. Warto zauważyć, że charakteryzują się one doskonałą jakością dźwięku. Nie ma więc obaw o to, że muzyka ze smartfona zostanie w jakiś sposób zniekształcona. Oczywiście odrębną kwestią jest słuchanie muzyki samemu – poprzez wspomniane słuchawki. One również, pod względem standardu zapewniają coraz lepszy efekt.


Monitorowanie stanu ciała


Świetnie do tego sprawdzają się zsynchronizowane z telefonem smartwatche, które pełnią funkcję nie tylko zegarka, ale też analizatora – np. tego, czy właściciel sprzętu odpowiednią część dnia spędza aktywnie. Bardzo dobrze oceniają też zaangażowanie podczas form aktywności fizycznej, obliczając zużyte kilokalorie. Równie dużo możliwości zapewniają synchronizowane ze smartfonem opaski monitorujące. W ich przypadku to absolutnie podstawowy produkt dla każdego, kto na co dzień prowadzi aktywny tryb życia.


Nietypowe urządzenia – to możliwe


Opaski czy głośniki są już czymś standardowym w kontekście smartfona. Nie brak jednak aplikacji i produktów, które bywają zaskoczeniem. Okazuje się bowiem, że smartfon może zapewnić szybki wydruk zdjęć na bezprzewodowej drukarce, którą – dzięki małym wymiarom – można bezproblemowo zabrać ze sobą na imprezę. Wykorzystując technologię Bluetooth, można szybko tworzyć zdjęcia, a następnie je wydrukować na kredowym papierze i wręczyć taki nietypowy prezent gościom podczas spotkania.


Równie dużym zaskoczeniem bywa fakt, że smartfon może być pilotem sterowania dla drona – oczywiście nie dużego, ale w wersji mini. Aplikacje opracowane do rekreacyjnej zabawy dronami dla najmłodszych pozwalają na ich używanie poprzez Bluetooth, a więc na określonej odległości.


Nietypowych rozwiązań jest więcej. Jedna z sieci handlowych kusi np. możliwością sprzedaży wiatraków chłodzących, które podłącza się do smartfona. W ten sposób wiatraczek pozyskuje energię z urządzenia i wykorzystuje ją do ochładzania powietrza. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by w ten sposób odświeżać się np. podczas gorącego dnia w komunikacji publicznej.

Autor: redakcja@radiosud.pl