11 kwietnia 2021, 18:23

Teraz

14°

Fakty

A A A

BARANÓW: Przy „Baranowskiej Chacie” powstał hotel

Przy „Baranowskiej Chacie” powstał hotel. Wybudowano go za 2,4 mln zł. Na razie przebywać w nim będą…pracownicy gminy.

Hotel ma osobne wejście z zewnątrz, ale jest także połączony z główną salą „Baranowskiej Chaty”, co nie jest bez znaczenia, przy organizacji przyjęć okolicznościowych. Wejście zostanie odpowiednio zamaskowane, zaraz po pracach instalacyjnych nowych urządzeń, które montowane są również na głównej sali. - Mamy w hotelu 6 pokoi 2-osobowych. Dla wszystkich jest wspólna kuchnia. Jest także magazyn na pościele i dla pań sprzątaczek. Na parterze jest kotłownia i duży magazyn z dwoma garażami dla samochodów gminnych - powiedziała Radiu SUD Bogumiła Lewandowska-Siwek.

Standard pokoi jeszcze przed ich umeblowaniem jest przyzwoity. Jeden pokój jest „rodzinny”, a cześć z nich z wyjściem na olbrzymi taras. Wszystkie pokoje są z łazienkami a pomieszczenia klimatyzowane. - Chcieliśmy zrobić to w dobrym standardzie, aby po okolicznościowych imprezach był zasłużony odpoczynek, w dobrej atmosferze - dodała wójt.

Niestety hotel nie będzie jeszcze dostępny dla uczestników imprez okolicznościowych. Na razie przeprowadzą się tam urzędnicy. - Na razie nie odbywają się żadne uroczystości i wesela, a po drugie mamy remont w urzędzie i będziemy musieli zagospodarować to na biura. Hotel będziemy wyposażać w łóżka i szafy dopiero we wrześniu przyszłego roku - przyznała wójt Lewandowska-Siwek.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl