10 grudnia 2022, 05:32

Teraz

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Przygotowania do przebudowy ul. Bursztynowej

Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na przebudowę ul. Bursztynowej oraz połączenie jej z ul. Warszawską w Wieruszowie.

Jedna z wewnętrznych, ale najbardziej strategicznych dróg w Wieruszowie otrzyma nowe życie. Już niebawem dojazd do żłobka, przedszkola, szkoły, ZUSu i całego osiedla będzie możliwy z dwóch stron. Takie rozwiązanie ma odciążyć częściowo ul. Prusa oraz Fabryczną, gdzie w godzinach rannych i popołudniowych panuje wzmożony ruch.

- Na realizację tej inwestycji otrzymaliśmy ponad 8 mln zł z "Polskiego Ładu" - przypomina burmistrz Rafał Przybył. - Przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu. Będzie to okres 2-letniej realizacji, natomiast mamy nadzieję, że wszystko wystartuje w przyszłym roku. To co dobre, to chyba po tych wszystkich burzliwych dyskusjach i kontrowersjach, czy to ma być droga okólna, czy nie okólna, doszliśmy do porozumienia z mieszkańcami, a dokładnie z jednym z mieszkańców. Dzięki zamianie gruntów uda się osiągnąć porozumienie w sprawie tej drogi.

Projekt inwestycji przewiduje budowę jezdni z nawierzchni bitumicznej, chodniki, zjazdy z kostki betonowej, ścieżkę rowerową o nawierzchni bitumicznej, ścieżkę pieszo-rowerową z kostki betonowej, zatoki postojowe, progi zwalniające z przejściami dla pieszych, tereny zieleni.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl