24 marca 2023, 20:18

Teraz

16°

Fakty

A A A

RADIO SUD: Rozmowa z Dawidem Kosakiewiczem

Gościem Radia SUD był Dawid Kosakiewicz, koordynator projektów Gminy Kępno. 


Rozmowa dotyczyła najbliższych planów projektów kulturalnych w tym międzynarodowych realizowanych przez Gminę Kępno oraz w partnerstwie z innymi organizacjami m.in.: 1) Global Kępno – www.globalkepno.pl – sieć współpracy międzynarodowej funkcjonująca głównie dla dzieci i młodzieży z regionu kępińskiego... ale nie tylko. Gmina Kępno jako główny kreator tej inicjatywy we współpracy z wieloma krajowymi i zagranicznymi podmiotami zbudowała platformę projektów dwu i wielostronnych wymian międzynarodowych, wolontariatu europejskiego, workcampów i wielu innych form działania… Strategicznymi partnerami Global Kępno są organizacje z wielu stron w tym z Izraela, Portugalii, Hiszpanii, Estonii, Niemiec, Włoch, Węgier czy Czech... Ciągle trwa rozbudowa przestrzeni projektowych destynacji.


 


2) Youth4Film – projekt łączy młodzież z sąsiednich regionów Kępna i Wieruszowa oraz zaprasza do udziału młode osoby pochodzenia ukraińskiego mieszkające na naszym obszarze. Warsztaty aktorskie, operatorskie, reżyserii, gala przeglądu filmów krótkometrażowych, wyjazdowy plan filmowy, współpraca ze znanymi krajowymi aktorami i profesjonalną kadrą instruktorów m.in. z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi to tylko wycinek tego co spotka młodych uczestników podczas tej projektowej przygody… Projekt znalazł się na 1 miejscu w Polsce z największą pulą dofinansowania w kraju w ramach unijnego programu Korpusu Solidarności. Komisja Europejska poprzez swoją Narodową Agencje – Fundację Rozwoju Systemu Edukacji nagrodziła 70 krajowych projektów, w tym tylko 4 na województwo Wielkopolskie.


 


3) Festiwal muzyczny Lokal – po dziesięciu edycjach regionalnego rockowego, alternatywnego grania w Bralinie impreza w tym roku przenosi się do Kępna. Organizatorzy mają nadzieję, że lokalni muzycy dotychczas zaangażowani w muzyczny projekt wolontariuszy ze Stowarzyszenia ARTwarium zawitają na nową przestrzeń imprezy plenerowej w Kępnie i że zgodnie z tradycją dołączy do wydarzenia gwiazda muzyczna rangi ogólnokrajowej.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl